Turizm devinden Business İstanbul’a dev yatırım

Business İstanbul’un bir bloğunu ETS Tur aldı

Yatırım değeri 1.5 milyar TL olan ve 6 bloktan oluşan Türkiye’nin en büyük A plus ofis projesi Business İstanbul’un C bloğu, Türkiye’nin önde gelen tur operatörü ETS Tur tarafından yeni yönetim merkezi olmak üzere satın alındı.

İstanbul Anadolu yakasının en değerli lokasyonu olan Göztepe E-5 üstünde yer alan ve üçer bloktan iki etap olarak inşa edilen Business İstanbul, iş çevreleri ve yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği ofis projelerinin başında geliyor. Altı bloktan oluşan projenin 1. ada etabının %85’i tamamlandı ve ilk üç blok satışlarının %95’i gerçekleştirildi. 1. ada etabındaki üç bloktan biri ise Türkiye’nin önde gelen tur operatörü ETS Tur tarafından satın alındı. ETS Tur’un 11 katlı yeni merkezi 13.000 metrekare ofis alanına sahip bulunuyor.

Dünyanın ilgi gösterdiği proje

Business İstanbul’un hizmete girmesine iki ay kala yatırımcısına en başından itibaren kazandıran projeler arasında yer aldığını kaydeden Aksun Gayrimenkul Yatırım ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hazreti Akdemir, C bloğun ETS Tur’a Haziran ayında teslim edileceğini kaydetti.

Business İstanbul’a ulusal ve uluslararası firmaların yanı sıra Körfez ülkeleri başta olmak üzere yabancı yatırımcıların da ilgi gösterdiğini belirten Akdemir, projeye ilgi gösterenler arasında Avrupalı yatırımcıların da bulunduğunu ifade etti. Business İstanbul’un değerini uluslararası ölçekte kanıtlamış bir ofis projesi olduğunu söyleyen Akdemir, 1. adanın tamamlanmak üzere olduğunu, 2. adaya ise başlayacaklarını belirtti.

Business İstanbul’un mimari projesini ve iç mimari tasarımını gerçekleştiren Efekta Mimarlık kurucusu Kayhan Çakanel ise, fark yaratan bir ofis projesi olan Business İstanbul’da her türlü ileri teknolojik donanımın yer aldığını dile getirdi. Projede lobinin beş yıldızlı otel konforunda tasarlandığını vurgulayan Çakanel, Business İstanbul’da yer alan firmaların konuklarını her türlü hizmet biriminin yer aldığı lobide ağırlayabileceklerini belirtti.

İş dünyasına özel avantajlı lokasyon

Business İstanbul Göztepe E-5 üstünde 220 metre cepheye sahip. Metro, metrobüs ve Marmaray bağlantısının yanı sıra Avrasya Tüneli’nin çıkış noktasında bulunan proje, tüm toplu ulaşım olanaklarının kesişme noktasında yer alarak firmalara büyük avantaj sağlıyor. Business İstanbul TEM’e, feribot ve sahil yoluna beş dakikalık mesafede bulunuyor. Boğaz Köprüsü, Bağdat Caddesi, Fenerbahçe Marina ve Kadıköy merkez ise Business İstanbul’un doğal uzantısı konumunda yer alıyor.

Aksun İnşaat – Akdemir Grup bünyesinde 1994 yılında grubun gayrimenkul ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan Aksun Gayrimenkul Yatırım ve İnşaat A.Ş., gayrimenkul sektöründe proje geliştirme ve inşaat yönetimi faaliyetlerinde kazandığı tecrübe ve uzmanlığını, kalifiye işgücüyle yurtiçinde ve yurtdışında fark oluşturan ve değer üreten endüstriyel ve ticari projelerde de değerlendirmek konusunda faaliyetlerini sürdürmektedir. Aksun İnşaat, gerçekleştirdiği her projesinde mimari tasarımdan malzeme seçimine kadar insan hayatını kolaylaştıracak ve değer katacak detayları göz önünde bulundurmaktadır. Kaliteli ve sağlam yapılar inşa eden Aksun İnşaat, hayata geçirdiği modern projelerle fark oluşturmakta, paydaşları ve yatırımcılarına katma değer üretmektedir. Sektörde birçok prestijli projeye imza atan Aksun İnşaat, “Konforlu ve Kaliteli Çalışma Alanları Oluşturma” konseptiyle ofis, lojistik, depolama ve sanayi tesisleri üretimine yönelik iş geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

Aksun İnşaat ‘ın yurtiçi ve yurtdışında geliştirdiği projelerden bazıları şunlardır:

→ 1999 yılında İstanbul Bağcılar’da konut projesi tamamlandı.
→ 2007 yılında İstanbul İstoç Ticaret Merkezi’nde 27.000 m² toplam inşaat alanına sahip ticari ofis binası tamamlandı.
→ 2012 yılında Mersin’de 10.000 m² toplam inşaat alanına sahip konut projesi tamamlandı.
→ 2014 yılında Gürcistan Tiflis’te 3.600 m² kapalı alanına sahip ticari ofis ve depo tamamlandı.
→ 2015 yılında Kırgızistan Bişkek’de 7.500 m² toplam inşaat alanına sahip konut projesi tamamlandı.
→ 2016 yılında Kazakistan Almata’da 7.000 m² kapalı alana sahip ticari ofis ve depo tamamlandı.
→ 2014 yılında İstanbul Fikirtepe’de 135.000 m² toplam inşaat alanına sahip Business İstanbul projesinin 1. etabının inşasına başlandı.
→ 2017 yılında İstanbul Hadımköy’de 37.000 m² inşaat alanına sahip fabrika, sanayi ve üretim tesisi tamamlandı.
→ 2017 yılında Business Istanbul projesinin 2. etabının inşa edilmesine başlanılacaktır.

KÖKLÜ GRUP ŞİRKETLERİ

Aksun İnşaat’ın gücünü aldığı Akdemir Grup’un bünyesinde yer alan diğer grup şirketleri de faaliyet gösterdikleri alanlarda bilinen, sektörün öncü şirketleridir. Grubun lokomotif şirketi Akkim Yapı Kimyasalları; yapı kimyasalları ve yapıştırıcılar alanında üretim gerçekleştiren, 120 ülkeye ihracat yapan, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisindedir. Grup firmalarından Aktek Dış Ticaret, birçok ülkeye ihracat gerçekleştirmesinin yanı sıra 13 ülkede kendi şubeleriyle de faaliyet göstermektedir. Bir diğer grup firması Akdemir Makina, Türkiye pazarında izolasyon, elektrikli el aletleri ve aydınlatma sektörlerinde hizmet sunmaktadır.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin