‘Türk işadamlarını Katar’da görmek istiyoruz’

Expo Turkey by Qatar – Katar Fuarı’nın açılış töreninde konuşan Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammed Bin Ahmed Bin Towar Al Kuwari, “Türk işadamlarını, katar yatırım marketinde görmek istiyoruz ve bu anlamda da desteğimizi esirgemeyeceğinizi biliyorum” dedi… 

Emre Kulcanay Katar - Doha'dan bildiriyor...
Emre Kulcanay Katar – Doha’dan bildiriyor…

Expo Turkey by Qatar, Katar’ın başkenti Doha’da Qatar National Convention Center (QNCC)- Katar Ulusal Kongre Merkezi’nde başladı. Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammed Bin Ahmed Bin Towar Al Kuwari, açılış töreninde yaptığı konuşmada “Türk işadamlarının yatırımlarını burada görmek büyük bir yatırım kaynağı bizim için” dedi.

İki ülke arasındaki yüksek siyasi ilişkilerin bir göstergesi olan ticari ilişkilere iş adamları olarak destek vermekten gurur duyduklarını ifade eden Kuwari şunları söyledi;

“Türk ürünlerini katarlılara katılmaktan ve katarda böyle bir fuar organize etmekten mutluluk duyuyorum. Türk işadamlarının yatırımlarını burada görmek büyük bir yatırım kaynağı bizim için… Biliyorsunuz ki Türk ürünleri bize çok büyük bir kalite sembolü olarak yansımaktadır ve biz bunu bildiğimiz için türk ürünlerinin kalitesini ve dayanıklılığını bildiğimiz için bunun fuarını yapmaktan mutluyuz. Türk işadamlarını, katar yatırım marketinde görmek istiyoruz ve bu anlamda da desteğimizi esirgemeyeceğinizi biliyorum.

Bu fuarların olması stratejik ilişkilerin bir tamamlayıcı unsuru olarak ortaya konmaktadır, iki ülke arasında işbirliği gelişmesine örnek teşkil etmektedir.”

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin