Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yakın konut projeleri

YKS 2018 sınavının yapılmasının ardından bir haftadan biraz fazla zaman geçti. Sınava giren adaylar gözlerini ÖSYM kurumuna çevirdi. “YKS 2018 ne zaman açıklanacak?” sorusu aday öğrenciler tarafından merak ediliyor. Aileler ise çocuklarının eğitim alacağı üniversiteleri merak ediyorlar. Peki, Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yakın konut projeleri hangileri? YKS 2018 sonuçlarının açıklanmasına yakın en iyi üniversitelere yakın hangi konut projelerine bakılmalı?

YKS 2018 üniversite sınav sonuçları kısa süre sonra açıklanacak. Türkiye’nin en iyi üniversiteleri listesinde bulunan kurumları hedefleyen adaylar şimdiden hazırlıklara başladı. En iyi üniversitelere yakın konut projeleri ise lokasyon avantajı nedeniyle dikkat çekiyor.

Sizler için hazırladığımız Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yakın konut projeleri listesini ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde Türk ve dünya üniversitelerini akademik performanslarına göre sıralamak amacıyla kurulan URAP Araştırma Laboratuvarı’nın 2017-2018 verilerine göre derledik.

YKS 2018 ne zaman açıklanacak?

Üniversite tercih aşamasına geçilmeden önce YKS 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıt bulması gerekiyor. YKS 2018 sonuçlarının açıklanacağı tarih ÖSYM tarafından internet sitesinde açıklandı. Açıklanan takvime göre, YKS 2018 sınav sonuçları 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak.

YKS 2018 tercihleri ne zaman yapılacak?

Bu soru da aday öğrenciler tarafından çok merak ediliyor. YKS 2018 sınavından iyi bir sonuç almayı hedefleyen adaylar, ÖSYM tarafından yayınlanan YKS 2018 tercih kılavuzu içeriğini incelemeye başladı.

2018 YKS tercih kılavuzuna göre, herhangi bir üniversiteye yerleşmek isteyen adaylar 7 Ağustos – 14 Ağustos tarihleri arasında tercih işlemlerini gerçekleştirebilecek. Tercihler ÖSYM’nin “AİS” sisteminden yapılacak ve tercih süresi boyunca bu sistem üzerinden değiştirilebilecek.

Şimdi gelelim Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yakın konut projeleri listemize. Listede 9 üniversite yer alıyor. Projeland.com verilerinden yararlanarak, bu en iyi üniversitelere yakın konut projelerini sizlerle paylaşacağız.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), başkentin Çankaya ilçesinde konumlanıyor. Projeland haritasına göre ODTÜ Kampüsü’nün bulunduğu bölgedeki konut projelerine baktığımızda Bekaş Başkent Çiğdem, Vişnelik Apartments, Vişnelik Residences ve Aykon Suites projelerinin üniversiteye oldukça yakın noktalarda olduğunu görüyoruz.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Orta Doğu Teknik Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi’nin Merkez Kampüsü, İstanbul’un tarihi atmosferini soluduğumuz Beyazıt/Fatih’te bulunuyor. Bu noktaya yakın bir konumda konut projesine rastlamıyoruz. Ancak Kennedy Caddesi üzerinde bulunan Yedi Mavi projesi İstanbul Üniversitesi’ne en yakın proje diyebiliriz. Üniversitenin Avcılar Kampüsü yakınında ise Toya Vista projesi bulunuyor.

İstanbul Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi’nin Beykent Kampüsü Odtü Ormanı’na yakın bir noktada konumlanıyor. Üniversitenin çevresinde bulunan projelere baktığımızda, birkaç projenin satışının tamamlandığını görüyoruz. Ancak satışı devam eden projeler arasında Paladyum Beytepe, Platin Beytepe, PrimeHill ve Ametist Residences bulunuyor.

Hacettepe Üniversitesi
Hacettepe Üniversitesi

İstanbul Teknik Üniversitesi

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin kampüsü İstanbul Maslak’ta yer alıyor. Üniversitenin yakınında Spine Tower, Ağaoğlu My Home Küçük Maslak ve 42 Maslak projelerinin olduğunu görüyoruz.

İstanbul Teknik Üniversitesi
İstanbul Teknik Üniversitesi

Ankara Üniversitesi

Ankara Üniversitesi kampüsüne yakın bir noktada konut projesi bulunmuyor. Ancak Kurtuluş Parkı’na komşu bir konumda MES Polaris Evleri projesinin olduğunu görüyoruz. Biraz uzak bir konumda yer alsa da Ankar Üniversitesi’ne en yakın projenin bu olduğunu söyleyebiliriz.

Ankara Üniversitesi
Ankara Üniversitesi

Ege Üniversitesi

Ege Üniversitesi kampüsü İzmir’in Bornova ilçesinde yer alıyor. Ege Üniversitesine en yakın projeleri arasında, İkon Loft, Veranova, Piev Mevlana Konutları, Avcılar Caddebostan Bornova ve Folkart Incity projeleri bulunuyor.

Ege Üniversitesi
Ege Üniversitesi

Gazi Üniversitesi

Gazi Üniversitesi çevresinde herhangi bir konut projesi bulunmuyor. Ancak İvedik Caddesi konumunda bulunan Marka Evleri Çarşı projesi üniversiteye en yakın proje diyebiliriz.

Gazi Üniversitesi
Gazi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi yakınında da herhangi bir konut projesi bulunmuyor. Ancak Etiler bölgesine çıkıldığında Maanaa 47 Etiler ve Maanaa 30 Etiler projesinin olduğunu görüyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi
Boğaziçi Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi de Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yerini alıyor. Ancak üniversitenin kampüsü Hacettepe Üniversitesi’nin Beytepe Kampüsü’ne oldukça yakın. Dolayısıyla bu üniversiteyi tercih edecek adayların Hacettepe Üniversitesi maddesinde yer alan projelere bakmalarını öneriyoruz.

Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yakın konut projeleri listemizin sonuna geldik. Sizler için hazırladığımız listeyi nasıl buldunuz?

Bilkent Üniversitesi
Bilkent Üniversitesi

KAYNAK: Hürriyet Emlak Projeland

Bunları da beğenebilirsin