Üsküdar Engelsiz Yaşam Merkezi açılıyor

Türkiye'nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi, down sendromlu bağlama üstadı Çağatay Aras, notaların otizmli dâhisi Rabia Aytek, görme engelli Emre Kandemir’in vereceği bir konserle açılıyor...

Engel tanımayan projelerin mimarı olarak Türkiye’ye örnekle gösterilen projeleri kazandıran Üsküdar Belediyesi, Türkiye’nin En Kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hayata geçiriyor. Engelli vatandaşların tüm rehabilitasyon hizmetlerini ücretsiz olarak satın alabilecekleri modern tesisin açılışı, down sendromlu bağlama üstadı Çağatay Aras, notaların otizmli dâhisi Rabia Aytek, görme engelli Emre Kandemir’in vereceği bir konser eşliğinde gerçekleşecek.

Merkezde neler olacak?

Down sendromlu gençlerin görev aldığı Tebessüm Kahvesi’nin standının da yer alacağı açılışta filografi, kaligrafi, ahşap boyama, mehter, ritim, bağlama ve ses, resim, ebru, nikâh şekeri ve konser çalışmalarını içeren atölyelerin sergileri gerçekleştirilecek.

Merkez, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılımıyla, bugün (3 Aralık Pazartesi) saat 15.00’da hizmete açılacak.

Üsküdar Engelsiz Yaşam Merkezi nerede?

Üsküdar Engelsiz Yaşam Merkezi’nin adresi şöyle: Bulgurlu Mahallesi. Bağcılar Caddesi. No:2 Üsküdar

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin