VIII. AVM Yatırımları Konferansı 3 Mart 2016’ta

52 milyar dolarlık yatırım değerine sahip AVM sektörünün temsilcisi AYD’nin (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği) gelenekselleşen AVM Yatırımları Konferansı 3 Mart 2016’te Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleştirilecek.

AVM sektörüne yön veren AYD ve sektörün eğitim, bilgi ve gelişim merkezi SOYSAL işbirliği ile hayata geçirilecek konferans; AVM yatırımcılarını, merkez yöneticilerini, perakendecileri ve sektöre destek veren firmaları bir araya getirecek. VIII. AVM Yatırımları Konferansı’nda sektörel konulardan yeni ufuklar açacak oturumlara, farklı bilgi ve deneyimlerin aktarılacağı yol gösterici bir içerik sunulacak.

AVM Yatırımları Konferansı, 8’inci yılında 9 farklı oturuma ev sahipliği yapacak. Moderatörlüğünü Melda Yücel Kocaalp’in üstleneceği konferans AYD Başkanı Hulusi Belgü ve Multi Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaya’nın açılış konuşmaları ile başlayacak. Mall Income Group, Genel Müdürü Damian Lewis “Kira Dışı AVM Gelirlerini Artırmak” başlıklı oturumunda “Kira dışı gelirler nelerdir, nasıl artırılır?”, “Dünyada ve Türkiye’de kira dışı gelirin, toplam gelire oranı nedir?” vb. gibi soruları yanıtlarken AVM gelirleriyle, AVM’nin değeri arasındaki ilişki, AVM gelirleri artırılırken müşteri memnuniyetini geliştirmenin yolları gibi önemli konuların da altını çizecek! “Müşteri Odaklı AVM’ler” başlıklı oturumu yönetecek isim ise Açıkkart İş Geliştirme ve Müşteri İlişkileri Direktörü İdil Laslo. Hemen ardından TEPAV İcra Direktörü Dr. Güven Sak “Türkiye’ye Ezber Bozan Bakış” başlıklı oturumuyla katılımcıları yol gösterici bir yolculuğa çıkaracak.

İlk kahve molasının ardından “Alışveriş Merkezleri Hizmet Başarı Ödülleri”nde, Alışveriş Merkezleri Hizmet Kalitesi Benchmark Projesi’nde 2015 yılında en yüksek notu alan AVM yöneticilerinin ödülleri takdim edilecek. Ardından “Yeni Nesil AVM’ler” başlıklı oturumda Via GYO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar söz alacak. Pronet Genel Müdür Yardımcısı Melih Niyego, “Alışveriş Merkezleri ve Güvenlik Algısı” başlıklı oturumunda AVM’lerin yaşamsal konusu olan güvenliği yeni ortam, yeni kararlar ve yeni aksiyon planları doğrultusunda masaya yatıracak. Marka ve Pazarlama Dâhisi Martin Lindstrom ise katılımcılarla iş dünyasının markalara ve müşteriye bakışını değiştirecek ipuçlarını paylaşacak. Lindstrom, Time Dergisi’nin “Dünyanın En Etkili 100 Kişisi” listesinde ve Bestseller listelerinden inmeyen “Buy.ology / Satın Almaya Dair Bildiğimiz Her Şey Neden Yanlış?” ve çok sayıda kitabın da yazarı.

Öğlen yemeği sonrasında Kanyon Genel Müdürü, AYD Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu Başkanı Cem Eriç ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Genel Sekreteri Konca Çalkıvik, “Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Söyleyeceklerimiz Var!” isimli oturumu gerçekleştirecekler. AVM’cilerin sorup Boyner Grup Başkan Yardımcısı Serdar Sunay’ın cevaplandıracağı “Kırmızı Koltuk” isimli oturumda ise; “Perakendeciler AVM’lerden ne bekliyor?”, “Perakendecilerin gözünden ‘AVM Müdürü’ profili nedir?”,“2016’nın perakende trendleri neler?”, “Nasıl bir AVM hayal ediliyor?”, “Perakendeciler neyi, niçin yapıyor?” gibi daha birçok soru cevaplanacak. Bu oturumun Moderatörlüğünü ise; Zorlu Center Genel Müdürü Didem Aydın gerçekleştirecek. Kapanışa doğru bu yıl ilk kez “İnteraktif Forum” oturumu gerçekleştirilecek. Bugüne kadar birbirinden ayrılmaz ikili olan AVM’cilerin ve perakendecilerin nasıl bir işbirliği içinde olması gerektiği hep tartışılan konular arasında. Bu doğrultuda düşünülerek hazırlanan İnteraktif Forumda da moderatör eşliğinde tüm katılımcıların görüşlerini söylemeleri sağlanacak ve ortaya çıkan sonuçlar da ekrana yansıtılacak. ” TAMPF Özel İkramlı Network Saati ile sona erecek.

VIII. AVM YATIRIMLARI KONFERANSI

Wyndham Grand İstanbul Levent

3 Mart 2016

08.15 Kayıt ve ikram

09.15 Açış Konuşmaları

Hulusi Belgü, AYD Başkanı

Kemal Kaya, Multi Turkey Yönetim Kurulu Başkanı

09.45 Kira Dışı AVM Gelirlerini Artırmak

Damian Lewis, Mall Income Group, Genel Müdürü

10.15 Müşteri Odaklı AVM’ler

İdil Laslo, Açıkkart İş Geliştirme ve Müşteri İlişkileri Direktörü

10.30 Türkiye’ye Ezber Bozan Bakış

Dr. Güven Sak, TEPAV İcra Direktörü

11.00 Kahve Molası

11.40 Alışveriş Merkezleri Hizmet Başarı Ödülleri

11.50 Yeni Nesil AVM’ler

Coşkun Bayraktar, Via GYO, Yönetim Kurulu Başkanı

12.05 Alışveriş Merkezleri ve Güvenlik Algısı

Melih Niyego, Pronet Genel Müdür Yardımcısı

12.35 Marka ve Pazarlama Dahisi Martin Lindstrom

13.25 Öğle Yemeği

15.05 Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Söyleyeceklerimiz Var!

Cem Eriç, Kanyon Genel Müdürü, AYD Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu Başkanı

Konca Çalkıvik, Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Genel Sekreteri

15.25 Kırmızı Koltuk: AVM’ciler Soruyor, Serdar Sunay Cevaplıyor

Serdar Sunay, Boyner Grup, Başkan Yardımcısı

Moderatör: Didem Aydın, Zorlu Center Genel Müdürü

15.55 İnteraktif Forum: AVM’cilerin En Temel Özellikleri Neler? Perakendecilerin En Temel Özellikleri Neler?

16.25 TAMPF Özel İkramlı Network Saati

17.25 Gün Sonu

Konferans Moderatörü: Melda Yücel Kocaalp
VIII. SHOPPING CENTERS CONFERENCE

Wyndham Grand İstanbul Levent

3 March 2016

08.15 Registration and Refreshment

09.15 Opening Speeches

Hulusi Belgü, AYD Chairman of The Board

Kemal Kaya, Multi Turkey, Chairman of The Borad

09.45 How to Increase Mall Income?

Damian Lewis, Mall Income Group, Managing Director

10.15 Customer Centric Shopping Centers

İdil Laslo, Açıkkart Business Development and ve Customer Relations Director

10.30 A Novel Look Into Turkey

Güven Sak, TEPAV, Managing Director

11.00 Coffee Break

11.40 Shopping Centers Service Excellence Awards

11.50 New GeneratioN Shopping CenterS

Coşkun Bayraktar, Via REIC, Chairman of the Board

12.05 Shopping Centers, Safety and Security

Melih Niyego, Pronet Deputy General Manager

12.35 Martin Lindstrom, Marketing and Branding Genius

13.25 Lunch

15.05 Voices For a Sustainable Future!

Cem Eriç, Kanyon, General Manager, AYD Sustainability Committee, Chair

Konca Çalkıvik, Turkish Business Council for Sustainable Development, Executive Director

15.25 Hot Chair: Serdar Sunay Answers the Questions of Attendees

Serdar Sunay, Boyner Grup Vice President

Moderator: Didem Aydın, Zorlu Center General Manager

15.55 Interactive Forum

What Are the Main Characteristics of Shopping Center and Retail Industry Players?

16.25 TAMPF Special Network Hour

17.25 End of the Day

ConferenceModerator: Melda Yücel Kocaalp
AYD

AVM Sektörüne sorumlu liderlik yapmak ve sektörün sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 2009 Mart ayında 16 kurucu üyeyle yola çıkan AYD, (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği) bugün üyelerinin kontrolündeki AVM’ler ile sektörün % 70‘inden fazlasını temsil etmektedir.

AYD Türkiye’de takriben 52 milyar dolarlık yatırımı ve 400 bin nitelikli istihdamı temsil etmektedir. Özellikle son 10 yılda Türkiye ekonomisinin dördüncü büyük sektörü haline gelmiş olan Perakende Sektörü ve AVM’ler birlikte ülke ekonomisine yerli ve yabancı yatırımcılar olarak önemli katkılar sağlamaktadırlar.

AYD, Alışveriş Merkezlerinin, tüketicilere keyifli alışveriş imkânı veren, perakende sektörüne katma değer yaratan, kent ile bütünleşen ve dünya standartlarında mekânlar olmasını sağlamak amacı ile perakendeciler, tüketiciler ve sektörel çözüm ortaklıkları ile birlikte perakende sektörünün sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

Bunları da beğenebilirsin