Workinton Katar, Doha’da açıldı

Alfardan Properties, alanında bir ilk olan ticari mülkiyet markasını, Workinton ortaklığı ile Doha’da faaliyete geçiriyor.

İşbirliği kapsamında Doha’da 2. Şube ile Umman Muscat’ta bir şube açılması ve toplam yatırımının 3,5-4 milyon Katar Riyali olması planlanıyor…

Bu işbirliği, şirketin büyüyen hazır ofis, ortak çalışma alanı, sanal ofis ve toplantı odası hizmetleri ve startup ekosistemine yönelik çalışmalarında bir dönüm noktası olacak.

Alfardan Properties, tam teşekküllü ortak çalışma alanları, sanal ve hazır ofisler sağlamak üzere, uluslararası Türk bir şirket olan Workinton ile bugün (3 Ekim 2018, Çarşamba) Doha’da yapılan basın toplantısı ile ortaklığının başladığını duyurdu. Bu dönüm noktası proje, önde gelen lüks emlak geliştiricilerinin, yeni nesil girişimcilerin ve ülkedeki işgücünün ihtiyaçlarını karşılamak için sunduğu ürün yelpazesini genişletme çabalarında bir başka kilometre taşını oluşturuyor.

Workinton ile yürüttüğü stratejik işbirliği sayesinde Alfardan Properties, hızlı gelişen modern emlak endüstrisinde konumunu korumak ve rekabet avantajının devamlılığı adına sürekli büyüyen yerel hazır ofis, ortak çalışma alanı, sanal ofis ve toplantı odası hizmetleri sektöründeki projelerine işaret ederek, bu niş pazardaki başarı hedefini gözler önüne serdi.

‘İşbirliğimiz, müşterilerimize tek seçeneğin büyük ofisler kiralamak olmadığını göstererek yeni seçenekler sunmamızı sağlayacaktır…’

Alfardan Properties COO’su Mohamed Sleiman: “İnovasyon ruhu ile çalışan Alfardan Properties, farklı demografilerden farklı yatırımcılarla etkileşim kurmak için yeni girişimlere yeşil ışık yakmaya devam ediyor. Bu strateji, Katar Ulusal Vizyonu 2030’un ekonomik, sosyal, insani ve çevresel gelişmelerin temel ilkeleri ile uyumluluk gösteriyor. Workinton ile olan ortaklığımız kapsamında, yerel ekonominin omurgası olan küçük ve orta ölçekli işletmelerden gelen küçük ve hazır ofis taleplerini kalite anlayışımızla karşılamayı hedefliyoruz. İşbirliğimiz, müşterilerimize tek seçeneğin büyük ofisler kiralamak olmadığını göstererek yeni seçenekler sunmamızı sağlayacaktır. Workinton ile işbirliğimiz nedeniyle heyecan duyuyor, bu yeni girişimimizin başarısına şahitlik etmeyi dört gözle bekliyoruz.” yorumunu yaptı.

Bu ortaklık, dünya çapında ortak çalışma alanlarının, sanal ve hazır ofislerin popülerliğinin arttığı noktada gerçekleşiyor. Bu eğilim, evden çalışan ya da ofisi olmayan girişimcilerden gelen ve hızla yükselen talebi göz önünde bulundurarak, Katar da dâhil olmak üzere dünyayı etkisi altına alıyor. Müşteriler ofis ortamında iş toplantılarını yürütmek ya da projelerini bitirmek için bir ofis alanı veya toplantı odası kiralıyorlar.

‘Toplam yatırımının 3,5-4 milyon Katar Riyali olması planlanıyor…’

Workinton CEO’su Pınar Massena şunları paylaştı: “Workinton ile Alfardan Properties, sunulan yüksek kaliteli ürünler ve hazır ofisler ile aynı seviye mükemmeliyet ve liderlik taahhüt ediyor. Yaklaşık 2 milyon Katar Riyali yatırım yapıldı. İşbirliği kapsamında Doha’da 2. Şube ile Umman Muscat’ta bir şube açılması ve toplam yatırımının 3,5-4 milyon Katar Riyali olması planlanıyor. Ortak hedeflerimiz, bağlarımızı hem bizim hem de pazarımız için daha güçlü ve daha değerli kılıyor. Alfardan Properties ile olan ortaklığımız sayesinde, Workinton, Katar’ın genişleyen hazır ofis, ortak çalışma alanı, sanal ofis ve toplantı odası hizmetleri pazarındaki en büyük payı sağlama yönünde büyük bir adım attı. Atılan bu imza, kuruluş tarihimizin önemli dönüm noktalarından birini oluşturuyor ve müşterilerimizin kişiye özel ihtiyaçlarını karşılamak için birlikte çalıştığımız bu ortaklığın bizi ulaştıracağı noktayı görmek için heyecanlıyız.”

Workinton, 15.000’den fazla üyeye ve 2000’den fazla şirkete, 17 global iş merkezinde, 15.500 m2’den büyük ortak çalışma alanı, sanal ofis, hazır ofis ve toplantı odası hizmetleri sunmaktadır. Workinton üyelerine, yeni işbirliği fırsatları yaratırken, çalışmalarına kolayca odaklanabilecekleri pratik ve ekonomik ofis ortamları sağlamaktadır.

Bunları da beğenebilirsin