Yağmur geliyor: Ani su baskınlarına hazırlıklı olun!

Sağanak yağışlar, kısa süreli bir etki gösterse de oldukça fazla yağış bıraktı. Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu AVM, havalimanı ve stadyumların yanı sıra endüstriyel binalar ve fabrikalar gibi ortak yaşam alanlarında suyun hızlı tahliyesi önemli bir konu…

İstanbul’da yaşanan sağanak yağışlar, özellikle İstanbul’u felç etti. Kısa süreli etkili olsa da oldukça fazla yağış bırakan bu yağmurlar neticesinde önemli ölçüde maddi zarar yaşandı. Bu maddi zararların önüne geçmek ve bu tür yağışları az hasarla atlatmak için özellikle ortak yaşam alanlarında çatılarda oluşabilecek baskınlar ve çökmelerin yaşanmaması için suyun hızlı tahliyesi önemli bir konu.

Pluvia, 10 dakikada 50 kg yağışı drene edebiliyor

Bu farkındalıkla 1000-1500 m2 ve üzerindeki yaşam alanlarında oluşabilecek ani su baskınlarına son teknolojiyle cevap veren Geberit, saniyede 12 veya 25 litre kapasiteli Pluvia Çatı Süzgeçlerinin kullanıldığı Pluvia Drenaj Sistemi ile su baskınlarının önüne geçiyor. İstanbul’daki sağanak yağışta 10 dakikada metrekareye 25 kg yağış düştüğünün farkındalığıyla Geberit, Pluvia Yağmur Suyu Drenaj Sistemi ile 10 dakikada 50 kg yağışı drene edebiliyor. Yoğun yağışlarda hızlı drenaj sayesinde çatıda suyun birikmemesine olanak tanıyan Pluvia, her türlü hava şartına uygunluğuyla öne çıkıyor. En az 1000-1500m2 üzerindeki binalarda ideal çözüm olarak karşımıza çıkan Pluvia, konvansiyonel drenaj sistemlerine göre 7-8 kat daha hızlı drene etme özelliğiyle de su baskınlarının önüne geçiyor. Kendi kendini temizleme özelliği sayesinde tıkanıklığın önüne geçen Geberit Pluvia Yağmur Suyu Drenaj Sistemi, darbelere dayanıklılığıyla öne çıkan HDPE borulardan tasarlanarak olası riskleri minimize ediyor. Çatıdan yer altı bağlantısına kadar tek bir sistemle çözüm sunan Geberit, çatı süzgeçleri, HDPE borular ve Pluvia askılama elemanlarını bir bütün olarak kullanmak gerektiğini savunuyor. Geberit, bu üçlü bileşenin mükemmel bir çözüm olarak karşımıza çıktığına inanan Geberit, mimarlara yapı içerisinde yatayda hiç eğim vermeden toplama olanağı sunarak tasarımda büyük bir avantaj sağlıyor.

Bunları da beğenebilirsin