Yahya Kaptan Terrace Evler, Kocaeli’nin ilk LEED’li projesi

Kocaeli’nin en lüks karma kompleksi Yahya Kaptan Terrace Evler’in güvencesi proje sahiplerinden geliyor. Kent Proje’nin son çalışması olan Yahya Kaptan Terrace Evler projesi hakkında detaylar haberde...

Uzun yıllardır sektörde bulunan ve başarılı birçok projeye imza atmış BC, Soykaya ve Avrupa Yapı’nın güçlerini birleştirmesiyle kurulan Kent Proje’nin son çalışması olan Yahya Kaptan Terrace Evler’in inşaatı son hızıyla devam ediyor.

Yahya Kaptan Terrace Evler yatırım bedeli

Projelerindeki finansal sağlamlıklarının banka kredisi kullanmadan öz sermayeleriyle ilerlemeden kaynaklandığını vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Yıldırım; Garden Homes, Arasta Evleri ve Kartepe Prestige’den sonra Yuvam Akarca Mevkii’nden satın aldıkları arsa üzerine 300 milyon TL’lik yatırımla Yahya Kaptan Terrace Evler projesine başladıklarını söyledi.

Yahya Kaptan Terrace Evler konut tipleri

Birinci etabı satışa sunulan Yahya Kaptan Terrace Evler’in 35 dönüm üzerindeki projesinde 500 konutun yanı sıra kapalı ve açık havuz, sauna, Türk hamamı, spor salonu, basketbol, voleybol ve mini futbol sahaları, etkinlik alanları ile kapalı otopark bulunacak. Ayrıca proje alanı içerisinde Yahya Kaptan Terrace Evler sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılayabileceği büyük bir market, kreş ile ulaşım ve güvenlik endişesi yaşamadan çocuklarını gönderebilecekleri ilkokul ve lisesinin olduğu bir özel okul da yer alacak. Bu bakımdan bölgenin ilk karma projesi olacak Yahya Kaptan Terrace Evler’i önemli kılan bir diğer özellik ise Kocaeli’nde Leed Sertifası’na sahip ilk proje olması… Uluslararası yeşil bina sertifikası anlamına gelen Leed Sertifikası sayesinde projedeki el yıkama suyu bir yerde depolanıp arıtıldıktan sonra geri dönüşümü sağlanarak çevre sulama ve tuvalet rezervuarlarında kullanılacak. Ayrıca konutların çatılarına kurulacak güneş enerjisi panelleri sayesinde yaklaşık 70-80 kilowatt elektrik üretimi sağlanarak, bütün sosyal tesis ve çevre aydınlatmaları karşılanacak.

Kent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Yıldırım…

4 mimar ile 1.5 yıllık çalışma sonrasında başlanan projede; 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerin yanı sıra villa tipi evler de bulunacak. Bu evler 70 ila 400 metrekare arasında farklı alternatiflerde olup küçük, orta, büyük ev arayışında olan ailelerin taleplerini karşılıyor olacak. Bütün daireler ve villalarda akıllı ev sistemlerinin yanı sıra yerden ısıtma, özel tasarım mutfak dolapları ile ankastre setler yer alacak.

Yahya Kaptan Terrace Evler ulaşım

Bir tarafı deniz, üç tarafı doğa manzarasına sahip olan projenin otogara ve TEM bağlantısına mesafesi 1.5 kilometre olmakla birlikte toplu taşıma araçlarının sürekli geçtiği bir konumda bulunuyor. Ayrıca ildeki tüm AVM’lere ise 1 ila 3 kilometre mesafede yer alıyor. Satış ofisi ve örnek dairesi gezilebilen projede birinci sınıf malzeme ve en bilinen markaların ürünleri kullanılıyor. Kalitenin her daim en ön planda olduğu, satış sözleşmesine kullanılan malzemelerin yazılmasıyla da garanti altına alınıyor.

Yahya Kaptan Terrace Evler iletişim

Web: www.kentproje.com.tr/

Bunları da beğenebilirsin