Yasin Çağatay Seçkin kimdir?

Yasin Çağatay Seçkin kimdir? İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’na atanan Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin kimdir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin kimdir? İşte 'Yasin Çağatay Seçkin kimdir?' sorusunun cevabı niteliğinde Yasin Çağatay Seçkin özgeçmişi, Yasin Çağatay Seçkin biyografisi...

Yasin Çağatay Seçkin kimdir? Yasin Çağatay Seçkin kimdir, nereden mezundur? Yasin Çağatay Seçkin kimdir, İBB’deki görevi nedir? Herşey Çok Güzel Olacak sloganıyla 31 Mart ve 23 Haziran’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’na atanan Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin kimdir?

Yasin Çağatay Seçkin kimdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’na atanan Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Mimar unvanı ile mezun oldu.

Seçkin, sırasıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Tarihi Programı’ndan Yüksek Mimar ve Kentsel Tasarım Programı’ndan da Doktor unvanlarını aldı.Doktora sonrasında Louisiana Eyalet Üniversitesi’nde ‘Sürdürülebilir Peyzaj Konstrüksiyonu’ konusunda doktora sonrası çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Seçkin’in akademik araştırmaları, tasarımda bilişim, mimari tasarım, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı ve konstrüksiyonu ile engelsiz tasarım konuları üzerinde yoğunlaştı.

Prof. Dr. Seçkin, lisans ve yüksek lisans düzeyinde çeşitli bölümlerde dersler veriyor. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile birlikte özellikle üç boyutlu modelleme, bilişim ve drone teknolojileri üzerine bilimsel araştırma projeleri yürütüyor. Uluslararası hakemli dergilerde editörlük ve yayın kurulu üyeliklerini sürdürüyor. Mimari, peyzaj mimarisi ve kentsel tasarım alanlarında proje üretim faaliyetlerine devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsin