Yeni Dünya Ticaret Merkezi için ÇED Süreci başladı

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi yenileme projesi için düğmeye basıldı. Projeyle Atatürk Havalimanı’na komşu İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, 480 odalı yeni otel ile yenilenecek… Peki oradaki Wow Otel yıkılacak mı? Yeni Dünya Ticaret Merkezi nerede hayata geçirilecek? Kaça mal olacak? İşte detaylar… 

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi yenileme projesi için ÇED süreci başlatıldı. İstanbul Atatürk Havalimanı ile komşu Dünya Ticaret Merkezi, Bakırköy Yeşilköy’de 480 odalı yeni otel projesiyle birlikte yeniden inşa edilecek.

İstanbul’un Bakırköy ilçesi Yeşilköy Mahallesi’nde İstanbul Dünya Ticaret Merkezi tarafından yapılması planlanan İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Yeni Fuar, Kongre, Ticaret (Ofis) Alanları ve 480 Odalı Otel projesi ile ilgili proje tanıtım dosyası (PDT), Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunuldu.

Yeni Dünya Ticaret Merkezi projesi için ÇED süreci başladı

İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne sunulan dosya Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelendi ve uygun bulunarak ÇED süreci başlatıldı.

Yeni Dünya Ticaret Merkezi nerede hayata geçirilecek?

Dünya Ticaret Merkezi yenileme projesi, yeni otelle birlikte İstanbul İli Bakırköy İlçesi Yeşilköy Mahallesi, Atatürk Caddesi 1221 Ada, 191 parsel mevkiinde  İstanbul Dünya Merkezi A.Ş. adına kayıtlı tapulu toplam 266.888 metrekare üzerinde hayata geçirilecek.

dunyaticaretmerkeziotelnerede

Yeni Dünya Ticaret Merkezi ve otel projesi kaça mal olacak?

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Yeni Fuar, Kongre, Ticaret (Ofis) Alanları ve 480 Odalı Otel projesi için 560 milyon 977 bin 500,00 TL proje bedeli hesaplandı.

Wow Oteli yıkılacak mı?


dunyaticaretmerkeziotel1

Proje ile İstanbul Dünya Ticaret Merkezi fuar alanları yıkılarak yerlerine yeni fuar alanları ve otel yapılması planlanıyor… Proje alanında henüz herhangi bir yıkım çalışmasına başlanmadı, ÇED süreci tamamlandıktan ve gerekli izinler alındıktan sonra kademeli olarak yıkıma başlanacak.

Aynı proje sahasında 2 adet WOW Otel (4 ve 5 yıldızlı) bulunuyor. Bu oteller ile alakalı herhangi bir değişiklik, yıkım vb. herhangi bir işlem yapılmayacak.

Yeni Dünya Ticaret Merkezi projesi ne zaman hayata geçirilecek?

dunyaticaretmerkeziotelgorsel

Yeni Dünya Ticaret Merkezi ve otel projesinin 3 etapta yapılması planlanıyor. 1. etapta fuar alanı ve 1. Otel, 2. Etapta fuar alanı, 2. Otel ve ticaret alanları, 3. Etapta ise sadece fuar alanı olması planlanmakta.

Birinci etap ve ikinci etabın Çed Gerekli Değildir Kararı sonrası başlanarak 2018 senesinin ilk aylarında bitirilmesi ve 3. Etaba 2018 senesinde başlanıp 2020 senesinde bitirilmesi planlanıyor…

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin