Yeni Yol Okulları, Eylül’de yeni binasında – VİDEO

Yeni Yol Okulları, LEED sertifikalı yeni binasında eğitim ve öğretime Eylül'de başlıyor. Peki Yeni Yol Okulları nerede? Öğrencilerine el becerileri de kazandıracak 11 adet atölyeye sahip Yeni Yol Okulları kampüsünde başka neler var? Eskişehir'de yeni bir dönemi başlatacak binanın tüm detayları haberde...

Yeni Yol Okulları, 11’inci yaşına LEED Sertifikalı yeni kampüs binasında giriyor. Toplam 29 bin 500 metrekare büyüklüğündeki yerleşke içindeki okul binası, 3 bin 200 metrekare alan üzerinde 12 bin 600 metrekare inşaat alanına sahip olacak şekilde yükseldi. Yeni Yol Okulları, Türkiye’nin ikinci, Eskişehir’in ilk LEED Sertifikalı okul binasında eğitim ve öğretim hizmetlerine Eylül ayında başlıyor.

Yeni Yol Okulları’nda Anadolu ve Fen Lisesi

‘Yatay ve az katlı mimari’ anlayışıyla inşa edilen 4 katlı yeni kampüs binasında okul öncesi eğitim (anaokulu), ilk ve orta öğretim ile Anadolu ve Fen Lisesi eğitimi de yer alacak. Yeni okul binasındaki 56 derslikte yaklaşık 1000 öğrenci eğitim görecek.

Fizik Öğretmeni Yiğit Şentürk ve Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni Mehmet Otan tarafından kurulan ve yönetilen Yeni Yol Okulları, ‘eğitim şehri’ ve ‘öğrenci kenti’ olarak bilinen Eskişehir’de yeni bir dönemi başlatıyor.  Şu an şehir merkezindeki Arifiye Mahallesi İnhisar Sokak No: 33 adresinde hizmet veren okul, yeni eğitim-öğretim döneminde Kütahya Yolu 11. Km’sinde, Kızılinler Mevkii’nde yer alan yeni kampüs binasında hizmet verecek.

Yeni Yol Okulları tarafından yeni kampüs binasıyla ilgili yapılan açıklamada yeni binanın LEED Sertifikalı olma sebebi, “Eğitimde inovasyona inanan ekibimizle yapacağımız yaklaşık 30 dönüme yayılan kampüsümüzün şimdiye kadar yapılanlardan farklılıkları olması gerektiğine inanıyoruz ve bu farklılıklarla modern dünyanın bize kazandırdıklarını kullanarak hem gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak hem de öğrencilerimizi eğitim hayatlarında yenilenebilir enerji kaynaklarıyla tanıştırmak için en temel hedeflerimizdendir. Bu doğrultuda sıfır enerji tüketimi olan, tüm sahası yenilenebilir enerji laboratuvarı haline getirilmiş bir kampüs modeli geliştirdik” şeklinde açıklandı.

Öğrenciye gündelik yaşam içinde çevre ve tasarruf eğitimi

Yeni Yol Okulları, yeni binasında kullanılacak led aydınlatma sistemleriyle, suyun en az kullanıldığı pisuvar ve musluklar ve yalıtımın en üst düzeyde tutulduğu yapı malzemeleri ile enerji tasarrufunun önemini öğrencilerine gündelik yaşam içinde öğretecek. Yeni Yol Okulları’nın LEED Sertifikalı binası, yenilenebilir enerji kaynaklarının günümüzde nasıl uygulanıp kullanıldığını gösteren bir laboratuvar olacak.

Yeni Yol Okulları’nda neler var?

– 29 bin 500 metrekare arsa alanı,
– 3 bin 200 metrekare taban alana sahip 12 bin 600 metrekare inşaat alanına sahip okul binası,
– 56 derslik,
– 1 kapalı spor salonu,
– 500 kişilik yemekhane,
– 5 laboratuvar,
– 3 bilişim teknoloji laboratuvarı,
– 1 teknoloji ve tasarım dersliği,
– 2 müzik odası,
– 2 kütüphane,
– 2 görsel sanatlar salonu,
– 2 satranç odası,
– 1 bale-dans salonu,
– 1 yaratıcı drama salonu,
– 11 atölye,
– 3 yabancı diller sınıfı,
– 220 metrekare sosyal alan

Yeni Yol Okulları’nda hangi atölyeler olacak?

– Ahşap Tasarım Atölyesi
– Bisiklet Tamir ve Tasarım Atölyesi
– Halıcılık ve El Sanatları Tasarım Atölyesi
– Görsel Sanatlar Atölyesi Seramik / Vitray / Heykel
– Yenilenebilir Enerji Atölyesi
– Teknoloji Tasarım Atölyesi – Kod Yazılım/ Robotik/ Mine craft/ Lego/ Model Uçak/ Maket/ Oyuncak
– Medya İletişim Matbaa Atölyesi
– Eczacılık ve Kozmetik Üretim Atölyesi
– Yerli Saf Irklar ve Tarım Ürünleri Üretim , Seracılık Atölyesi
– Kağıt Katlama Atölyesi

Yeni Yol Okulları nerede?

Yeni Yol Okulları’nın harita üzerindeki konumu şöyle;

Yeni Yol Okulları iletişim

Tel: 0 (222) 230 39 00
Adres: Yeni Akçayır Mah. No: 551 Eskişehir – Kütahya Karayolu 11.Km / Eskişehir
E-Mail: bilgi@yeniyolokullari.com

Web: www.yeniyolokullari.com

Bunları da beğenebilirsin