yenifikirtepe.com açıldı: Bakanlığın Fikirtepe sitesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Yeni Fikirtepe projesinin resmi internet sitesi yayına açıldı. Sitede parsele göre uygulama ve sorgulama sayfaları yer alıyor. yenifikirtepe.com TC kimlik ve parsel numarası veren Fikirtepeli hak sahibine birebir cevap verecek...

Emre KULCANAY imarpanosu.com

   yenifikirtepe.com yayın hayatına başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan ve yayınlanan site yenifikirtepe.com’da, Yeni Fikirtepe, Parseller, Yardım, Medya-Haberler ve İletişim sayfaları ile Proje Hava Görselleri ve Hak Sahipleri Soruyor sayfaları yer alıyor.

yenifikirtepe.com, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ve Emlak Konut GYO Basın Birimi tarafından hayata geçirildi.

YENİ FİKİRDER BAŞKANI ENGİN AKGÜZEL’İN YENİ FİKİRTEPE DEĞERLENDİRMESİNİ YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Yenifikirtepe.com’da neler var? 

yenifikirtepe.com, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un açıkladığı Yeni Fikirtepe projesi kapsamında hayata yayına başladı. Bakanlık’ın Fikirtepe sitesinin ana sayfasındaki manşet alanında şu üç paragraf gösteriliyor:

YENİ FİKİRTEPE

“Güvenli, konforlu evleri; sosyal alanları, parkları, bahçeleri prestij caddeleri, geniş bulvarlarıyla yeni Fikirtepe için geri sayım başladı.

FİKİRTEPE PARSELLER

yenifikirtepe.com sitesinde parsel bilgisi ile sorgulama yapılabilecek…

Sürdürülebilir çevre, insan ve doğa odaklı modern şehirler inşa etmeyi misyon edinen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı “Yeni Fikirtepe”projesi ile 11.400 bağımsız bölüm üretmeyi hedefliyor.

ÖRNEK ŞEHİRCİLİK

“Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi”nin örnek bir şehircilik başarısı olması için tüm hazırlıklar büyük bir titizlikle yürütülüyor.”

yenifikirtepe.com ve Yeni Fikirtepe ‘Hakkında’ ise şu bilgiler paylaşılıyor:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, “Yeni Fikirtepe” projesini hayata geçiriyor

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2007’de kentsel dönüşüm alanı, 2013’te riskli alan ilan edilen ve binlerce ailenin çözümü için uzun süredir beklediği Fikirtepe bölgesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çalışmalara başladı. Fikirtepe bölgesine can suyu olacak “Yeni Fikirtepe” projesi için 5 milyarlık yatırım gerçekleştirecek. Bölgenin sosyo – ekonomik yapısı, gelişme eğilimleri ve potansiyeli, kişi- mekan ilişkileri göz önünde bulundurularak, şehir dokusu ile bütünlük oluşturan plan çalışması tamamlanan proje; 60 bin kişiye ve 15 bin konuta can suyu olacak.”

Hak sahipleri doğrudan Bakanlığa soracak!

yenifikirtepe.com’un en önemli yeri ise Hak Sahipleri Soruyor bölümü… Bakanlığın Fikirtepe sitesinde, bölgedeki bilgi kirliliğine yol açan dedikoduların önünü kesecek en önemli bilgilendirme köşesi yer alıyor.

Fikirtepeliler, Yeni Fikirtepe’de son durumu bizzat Bakanlık sitesindeki görevlilerden öğrenecek…

Fikirtepeli hak sahibi, Yeni Fikirtepe projesi kapsamındaki arsasının ve kendi payının durumunu, projenin ilerleyişini ve diğer merak ettiği tüm konuları birebir Bakanlık personeli ile yazışarak öğrenebilecek.

yenifikirtepe.com Hak Sahipleri Soruyor sayfasından bilgi almak için önce  İsim-Soyisim, Telefon, E-mail, T.C. Kimlik No ve Parsel No bilgilerini doğru bir şekilde girmek gerekiyor. Ayrıca kullanıcı, soru kutucuğuna tıkladığında önünde açılan “Dairemi nereden alacağım?”, “Konut ve Ticaret M2 tipleri nelerdir? Nasıl evler üretilecektir? (Kat Planları vb)” gibi sorulardan da seçim yapabilir.

Ve son olarak iletişim sekmesinde ise Bakanlığın Fikirtepe İrtibat Büroları’nın telefon ve adres / konum bilgileri yer alıyor şu şekilde:

Fikirtepe İrtibat Bürosu – 1

Dikyol Sokak No : 16
Fikirtepe / Kadıköy

0216 784 0 287

Fikirtepe İrtibat Bürosu – 2
Dumlupınar Mah. Yazıcılar Sok. No:63
Fikirtepe / Kadıköy

YENİFİKİRTEPE.COM SİTESİNİ İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin