Yusuf Mutlu: Başbakan’la aynı sözleşmeyi imzalamak isteyenleri noterde bekliyorum

Mutlu Turizm İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Mutlu, geçtiğimiz günlerde iddia edildiği gibi ‘Başbakan Binali Yıldırım ile aynı sözleşmeye’ imza atmak isteyen hak sahiplerini notere çağırdı. İşte o çağrı ve detaylar…

Mutlu Turizm İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Mutlu, Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi Mutlu Center Göztepe sahasında imzaların tamamlanması için çağrı yaptı.

Önceki gün CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın “Başbakan Binali Yıldırım ile özel koşullarda anlaşma inzalandı” şeklindeki iddiasına atıfta bulunan Yusuf Mutlu, inzaların tamamlanması için hala imza atmamış 5 hak sahibine pay satışı öncesi davette bulundu.

“Pazartesi Noter’de bekliyorum”

Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com’a bir açıklamada bulunan Mutlu, “Başbakan Binali Yıldırım ile aynı sözleşmeye imza atmak isteyen tüm hak sahiplerini, Pazartesi (12 Mart 2108) günü Kadıköy 27. Noter’de sabah 09:00’dan 17:00’ye kadar bekleyeceğim. Kendilerine sizin aracılığınızla açık davette bulunuyorum. Kendileri, Sayın Başbakan Binali Yıldırım ile aynı sözleşmeye imza atacaklarını söylemişlerdi, buyursunlar gelsinler ve Sayın Başbakan’ın 2014’te imza attığı sözleşmeyi imzalasınlar” dedi.

‘Daha önce imza atan vatandaşlar var’

Mutlu, çağrıda bulunduğu imza atmayan hak sahiplerinin süreci uzatarak daha önce imza atan hak sahiplerini mağdur ettiklerini de hatırlatarak, proje bir an önce bitirip sahiplerine teslim etmek istediklerini de sözlerine ekledi.

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin