Zeytinburnu Telsiz Mahallesi için kentsel dönüşüm kararı

Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’ndeki o alan, kentsel dönüşüm amaçlı riskli alan ilan edildi… İşte o karar…

Yücel Park

Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’ndeki alan, Bakanlar Kurulu’nun 2017/10714 sayılı ‘İstanbul İli, Zeytinburnu İlçesi, Telsiz Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar’ı ile riskli alan ilan edildi.

Bakanlar Kurulu’nun kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Bakanlar Kurulu Üyeleri’nin imzalarıyla bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. İşte o karar:

İstanbul İli, Zeytinburnu İlçesi, Telsiz Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar

İstanbul İli, Zeytinburnu İlçesi, Telsiz Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 27/7/2017 tarihli ve 9815 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un 2’inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 15/8/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com’un karar ve eklerinden derlediği bilgiye göre Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’nde 0.8 hektarlık, yani 8 bin metrekarelik alan bu karardan etkilenecek.

ZEYTİNBURNU BEŞTELSİZ MAHALLESİ’NE DE RİSKLİ ALAN VE KENTSEL DÖNÜŞÜM KARARI! DETAY İÇİN TIKLAYIN!

Kararın Ekleri

Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’nde riskli alan ilan edilen bölgenin sınır krokisi ve koordinatları şöyle;

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin