300x250

Altan Elmas kimdir?

Altan Elmas kimdir? Altan Elmas nereli? Altan Elmas kimdir nerelidir? Taksim Camii projesini hayata geçiren Altan Elmas kimdir? Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas kimdir? İşte Altan Elmas biyografisi, özgeçmişi...

Altan Elmas kimdir? Z. Altan Elmas kimdir? Ziya Altan Elmas kimdir?  Altan Elmas kimdir nerelidir? En son Taksim Camii ile gündeme gelen Altan Elmas kimdir? Taksim Camii müteahhiti Altan Elmas kimdir? Taksim Camii projesinde Altan Elmas’ın katkısı nedir? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Taksim Camii için teşekkür ettiği Ziya Altan Elmas kimdir? İşte Altan Elmas özgeçmişi, Altan Elmas biyografisi…

Altan Elmas, Taksim Camii’nde neyi projelendirdi?

Taksim Camii açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre, aynı zamanda caminin banisi Türk Dil Kurumu (TDK) sözlüğüne göre Kurucu, Yapan Kimse- olan Ziya Altan Elmas, Taksim Camii’nde bulunan mihrap, minber ve kürsüyü bizzat kendisi tasarladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taksim Camii açılış törenindeki konuşmasında Taksim Caminin inşasını üstlenen Sur Yapının sahipleri Altan, Hakan, Ufuk ve Atilla Elmas başta olmak üzere, mimarından sanatçısına, işçisine kadar herkese teşekkür etti. (Beyoğlu Belediyesi)

Altan Elmas kimdir, nerelidir?

KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas’ın aynı zamanda Denetim Kurulu Üyesi olduğu Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) resmi internet sitesinde yer alan biyografisi şöyle:

Altan Elmas kimdir?

“Sur Yapı ve KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Orta öğrenimini 1986 yılında Işık Lisesi’nde tamamlayan Elmas, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mimar olarak mezun olmuştur. Mezun olduğu yıl, bugün sektörde öncü Türkiye’nin en geniş gayrimenkul portföyüne sahip firması Sur Yapı’yı kurmuştur.

Elmas, endüstriyel tesislerden şirket yönetim binalarına, markalı konut projelerinden AVM’lere kadar pek çok alana hitap eden başarılı projelere imza atmıştır. Sur Yapı’yı çeyrek asırda gayrimenkul, enerji, AVM yatırım, yönetim ve kiralaması alanında uzman 34 şirketli bir şirketler grubu haline getirmiştir.

Gayrimenkul sektörünün, Türkiye iş camiasının ve sosyal hizmet amaçlı birçok sivil toplum kuruluşuna üye ve kurucu olarak destek veren Z. Altan Elmas, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu KONUTDER’in de kurucuları arasındadır. Elmas, ayrıca Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde de mütevelli heyeti üyesidir. Z. Altan Elmas, evli ve 3 çocuk babasıdır.”

Taksim Camii nasıl inşa edildi? Altan Elmas anlattı!

Altan Elmas: ‘Taksim çocuğuyum, cami davasının neye tekabül ettiğini bilirim”

Altan Elmas: Konut satışları faiz baskısı altında

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin