Bayrampaşa kurban satış ve kesim yerleri 2016

Bayrampaşa kurban satış ve kesim yerleri 2016 listesi haberimizde… Peki İstanbul Bayrampaşa kurban kesim yerleri nerede? Bayrampaşa kurban satış ve kesim yerleri iletişim bilgileri neler? Bayrampaşa kurban kesim ücreti ne kadar? İşte Bayrampaşa Belediyesi’nin Bayrampaşa kurban satış ve kesim yerleri 2016 listesi…

Bayrampaşa kurban satış ve kesim yerleri 2016 listesi açıklandı… Örnek uygulamalarıyla Bayrampaşalıların kurban ibadetlerini rahat ve konforlu bir şekilde yerine getirmelerini sağlayan Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da aynı hassasiyeti göstererek vatandaşlara modern kurban satış ve kesim alanları sunuyor.

İslam Âleminin en önemli dini bayramlarından Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Bayrampaşa Belediyesi, kurban hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşların kurban ibadetlerini gönül rahatlığıyla yerine getirebilmeleri ve mağdur olmamaları için çok sayıda kurban kesim ve satış noktası belirleyen Bayrampaşa Belediyesi, kontrol noktalarında kurbanlıkları yaş, gebelik ve sağlık kontrolünden geçiriyor. Yaşı tutmayan, gebe olan ve sağlıksız bulunan hayvanlar kurban alanlarına alınmıyor.

KURBANLIKLAR BAYRAMPAŞA’DA

Bin 500 büyükbaş hayvanın satışa sunulduğu Bayrampaşa’da kurbanlıkların tamamı yerli. Sağlık taramaları yapılarak Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çatalca, Arnavutköy, Kastamonu, Amasya ve Tokat’tan getirilen kurbanlıklar, Bayrampaşa’nın konforlu ve güvenli satış merkezinde yerini aldı.

Vatandaşlar, Kocatepe Mahallesi Mega Center 5’i Bir Yerde Modern Tesisi’nden büyükbaş kurbanlık satın alabilecek.

KURBAN BİLGİ EKRANI

Mega Center’daki kurban bilgi ekranından vatandaşlar almak istedikleri kurbanın küpe numarasını, satıcı ismini ya da kurbanın geldiği il veya ilçenin adını girerek hayvanın yaşı, ırkı ve cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olabilecek.

4 DAKİKADA HİJYENİK KESİM

Vatandaşlar, Bayrampaşa’da belediyeye ait veya belediye onaylı birden çok mekanda, güvenli ve steril şartlarda veteriner kontrolünde kurbanlarını kesebilecek.

Bayrampaşa Belediyesi’nin son teknolojiyi kullanarak ‘Mega Center 5’i Bir Yerde’ hazırladığı modern kurban kesim tesisinde ise ‘Monoray Sistemle’ 4 dakika gibi kısa bir sürede büyükbaş kurbanlıklar kesilebilecek. Kesim öncesi ise tüm kurbanlık hayvanlara göz bandı takılacak. Ayrıca alana yerleştirilen monitörlerden de kurban kesme sırası takip edebilecek.

Kurban satış ve kesim alanlarını aralıksız dezenfekte eden Bayrampaşa Belediyesi, vatandaşlara kurban etlerini koyabilecekleri poşetleri ücretsiz olarak dağıtacak.

BÜYÜKBAŞ 300 TL’YE KESİLECEK

Vatandaşlar, komisyon tarafından belirlenen, 300 TL karşılığında büyükbaş kurbanlarını kestirebilecek.

GEBE HAYVANLAR KURBAN EDİLEMEYECEK

Dişi hayvanların gebe olup olmadığı alana kurulan ultrason cihazı ile tespit edilecek. Gebe hayvanların kesimine ise izin verilmeyecek.

VİLLA KONFORUNDA KURBAN SATIŞI

Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da kurban satıcılarına saray konforunda barınma alanı sunuyor. Türkiye’nin dört bir yanından kurban satışı yapmak için Bayrampaşa’ya gelen, yatacak yerleri ve duş alma imkânları bulunmayan kurban satıcıları, Bayrampaşa Belediyesi’nin hizmete sunduğu konforlu ortamda satış yapabilecek ve monitörlerden hayvanlarını takip edebilecekler.

KURBAN SATICILARINA ÖZEL KIYAFET

Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da kurban satıcılarına özel kıyafetler hazırlatarak görselliği ve hijyeni ön plana aldı. Kesim yapacak olanlar için de, satıcılarınkinden farklı kıyafetler tasarlandı.

Sürekli hijyen için kurban kesim ve satış alanlarında kullanılmak üzere 7 ton kireç hazırlandı.

Vatandaşların kullanımına hazır otomatik galoş makineleri kurban alanlarına yerleştirildi.

ALO BOĞA HATTI HİZMETİNİZDE

Bayrampaşa Belediyesi, Kurban Bayramı boyunca ‘Alo Boğa Hattı’ ile de vatandaşların hizmetinde olacak. Kurbanlıkları kaçanlar, yaralananlar veya kurbanla ilgili herhangi bir sorun yaşayanlar 444 1 990 Çağrı Merkezini arayarak yardım talep edebilecek.

BUNLARA DİKKAT

Kurbanlık alırken hayvanların sağlıklı, besili, kulak küpesi bulunan, veteriner sağlık raporu, hayvan pasaportu, nakil belgesi olan ve hayvan kimlik sistemine kayıtlı, öncelikle erkek ve yaşını doldurmuş olanlardan seçmeye, çok zayıf, bakışları donuk, tüyleri karışık ve mat olan, salya ve gözde akıntısı bulunan, çevreye karşı aşırı tepkili veya çok duyarsız hayvanlar ile gebe veya yeni doğum yapmış, çok genç ve gelişimini tamamlamamış hayvanlar ile ve damızlık değeri yüksek dişi hayvanları kurbanlık olarak seçmemeye özen göstermeli.

Bayrampaşa kurban satış ve kesim yerleri 2016

bayrampasakurban

Bayrampaşa Belediyesi

Bunları da beğenebilirsin