300x250

CHP İstanbul mitingi ne zaman? Nerede?

CHP İstanbul mitingi ne zaman yapılacak? CHP İstanbul mitingi nerede olacak? Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı ve Bursa'dan İstanbul'a alınan o mitingin tarihi, saati ve adresi şöyle...

CHP İstanbul mitingi ne zaman gerçekleştirilecek? CHP İstanbul mitingi nerede düzenlenecek? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na destek buluşmasında 21 Mayıs Cumartesi günü Bursa’da yapılacak mitingin İstanbul’da yapılmasına karar verdiklerini açıklamıştı… Peki o miting Yenikapı’da mı yapılacak, Maltepe’de mi? Detaylar belli oldu…

CHP İstanbul mitingi ne zaman? 

CHP İstanbul mitingi 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü düzenlenecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezası ve siyasi yasak nedeniyle, destek için, Bursa’dan İstanbul’a taşınan mitingin afişleri hazırlandı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında 9 yıl önce attığı tweet’ler nedeniyle dava açılmıştı. Kaftancıoğlu’nun Yargıtay’daki dosyası karara bağlandı. Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Canan Kaftancıoğlu’na beş ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı. Yargıtay, Kaftancıoğlu’na iki suçtan verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasını ise bozdu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Yargıtay’ın kararı sonrasında CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde bir konuşma yapmıştı. CHP lideri burada yaptığı konuşmada, 21 Mayıs’ta Bursa’da yapılacak mitingi İstanbul olarak değiştirdiklerini duyurmuştu.

CHP’nin İstanbul mitingi için hazırlanan afişlerde Kılıçdaroğlu ile Kaftancıoğlu’nun fotoğrafları kullanıldı. Afişte Kaftancıoğlu için “cesurdur”, “yüreklidir”, “bizimdir” ifadeleri kullanıldı.

Ekrem İmamoğlu CHP İstanbul mitingi için ne dedi? 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezası ve siyasi yasağın yankıları sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin 21 Mayıs’ta yapacağı ‘Milletin Sesi’ mitingiyle ilgili olarak “Genel Başkanımızın Ankara’dan İstanbul’a yaptığı yürüyüşün devamı olduğunu belirtmek isterim. CHP mitingi ötesinde bir buluşmadır” dedi.

İmamoğlu 21 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek halk buluşması için İstanbul Valiliği’ne gereken başvuruların hızla yapılacağını Yenikapı ya da Maltepe miting alanında yapılacağını söyledi.

İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

– 21 Mayıs’ta İstanbul’da düşünülen bu mitingin, bu buluşmanın genel başkanımızın Ankara’dan İstanbul’a yürüyüş yaptığı ve sonucunda ‘Hak hukuk, adalet’ buluşmasının bir devamı olduğunu, o bilinçle orada bulunmaları gerektiğinin altını çizmek isterim.

– Bu bir siyasi mitingin ötesindedir. Bu bir sadece Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet Halk Partililer mitinginin de ötesinde bir buluşmadır.

– Hak, hukuk ve adalet kavramlarını en üstün şekliyle haykırılacağı ve kararlılığın ortaya konacağı ve mücadelenin de demokratik ortamda demokrasinin kurallarıyla verilmeye devam edileceğinin ortaya konacağı bir buluşma olacaktır.

– Şimdiden bütün hemşerilerimizi İstanbul’daki bu buluşmaya davet ediyorum.

CHP İstanbul mitingi saat kaçta? 

CHP İstanbul mitinginin 21 Mayıs Cumartesi günü 18:00’de gerçekleştirileceği açıklandı.

CHP İstanbul mitingi nerede? 

CHP İstanbul mitingi için iki adres vardı. Ya İstanbul’un Avrupa yakasındaki Yenikapı miting alanı tercih edilecekti ya da miting, İstanbul’un Anadolu yakasındaki Maltepe’de gerçekleştirilecekti. CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile mitingin adresinin Maltepe Sahil Miting Alanı olduğu ortaya çıktı. CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Hak, hukuk, adalet çağrısıyla ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımlarıyla halkımız ile “Milletin Sesi” İstanbul Mitingi’nde buluşuyoruz!

Tarih: 21.05.2022 Cumartesi
Saat: 18.00
Adres: Maltepe Sahil Miting Alanı

İşte o tweet;

Bunları da beğenebilirsin