Emekevler Atapark kura çekilişi ne zaman?

Emekevler Atapark kura çekilişi ne zaman yapılacak? Ataşehir Emekevler Atapark kurası ne zaman çekilecek? Ataşehir Belediyesi, Emekevler Atapark kura çekiliş tarihini ve yerini açıkladı…İşte Emekevler Atapark kura zamanı ve adresi…

Emekevler Atapark kura çekilişi için sayılı günler kaldı… Peki Emekevler Atapark, Ataşehir’de nerede? Emekevler Atapark kura çekilişi ne zaman ve nerede yapılacak? İşte cevaplar…

Emekevler Atapark kura çekilişi ne zaman?

Ataşehir Belediyesi, Emekevler Atapark Konutları kura çekilişinin 22 Eylül’de noter huzurunda yapılacağını açıkladı. Emekevler Atapark Konutları kura çekilişi, 22 Eylül 2016 Perşembe günü saat 10:00’da Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılacak.

Kadıköy Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı arasında 2005 ve 2007 yıllarında yapılan protokoller ile düzenlenen, 2012 yılında da Ataşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile hazırlanan Emekevler Projesi’nde mutlu sona gelindi.

Emekevler Atapark projesinin detayları neler?

2009 yılında kurulan ve projeyi devralan Ataşehir Belediyesi, bu kentsel dönüşüm projesini, “Yerinde Dönüşüm” şeklinde gerçekleştiriyor.

“Yerinde Kentsel Dönüşüm” sayesinde Emekevler’de bulunan yaklaşık 400 gecekondu sahibi ile Ataşehir’in diğer bölgelerinden 232 gecekondu sahibi Emekevlerde yapılan yeni apartmanlarda; daha konforlu, daha kullanışlı ve daha güvenli dairelerine kavuşacak.

Emekevler Atapark fiyat ve ödeme planı

Ödemeler ise daireler yeni sahipleri tarafından teslim alındıktan sonra ayda 180 TL ile 400 TL arasında değişen değerlerle 20 yıla varan vadede yapılacak.

Emekevler Atapark nerede?

Ataşehir Belediyesi tarafından Atatürk Mahallesi Emekevler Bölgesinde 3374 Ada 1 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde inşa edilen yapılardan, gecekondu hak sahiplerine verilecek daireler (bağımsız bölümler) noter huzurunda çekilecek kura sonucu belirlenecek.

Her bir gecekondu hak sahibine, kura sonucu çıkan bağımsız bölümler için bir “Konut Tahsis Belgesi” verilecektir. Konut Tahsis Belgeleri; yapılar tamamlandıktan, kat mülkiyeti kurulduktan sonra gecekondu hak sahiplerine verilecek kat mülkiyeti tapusuna esas teşkil edecektir.

Emekevler Atapark kura çekilişi adres

Tarih: 22.09.2016
Saat: 10.00
Yer: Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu
Adres: Novada Ataşehir AVM – Şehit Şakir Elkovan Caddesi No:20 Küçükbakkalköy- Ataşehir

Ataşehir Belediyesi