Fatih Karahan kimdir?

Fatih Karahan kimdir? Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan kimdir? Fatih Karahan nereli? Merkez Bankası Başkanı Dr. Fatih Karahan kimdir? Dr. Fatih Karahan özgeçmişi, Fatih Karahan biyografisi haberde...

Fatih Karahan kimdir? Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan kimdir? İşte Fatih Karahan özgeçmişi, biyografisi…

Fatih Karahan nereli? 

1982 yılında Eskişehir’de doğan Fatih Karahan, 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldu. 2012 yılında Pennsylvania Üniversitesi’nde Ekonomi alanında yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.

Fatih Karahan hangi görevlerde bulundu? 

Çalışma hayatına 2012 yılında New York Merkez Bankası’nda ekonomist olarak başlayan Karahan, 2022 yılına kadar anılan kurumda İşgücü ve Ürün Piyasası Çalışmaları Başkanı ve para politikası danışmanı olarak görev yaptı.

Columbia Üniversitesi ve New York Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak da görev yapan Karahan, 2022’de Amazon’da kıdemli ekonomist olarak çalışmaya başladı. Karahan, Kasım 2022’de Amazon’da Başekonomist görevine atandı.

Fatih Karahan ne zaman Merkez Bankası Başkanı oldu? 

28 Temmuz 2023 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atanan Karahan, 3 Şubat 2024 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı olarak atanmıştır.

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan’dan faiz artışı yok mesajı!