Fikirtepe iftarda buluşuyor

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesindeki tüm sivil toplum kuruluşları, aynı zamanda hak sahipleri olan Fikirtepe sakinleri bu akşam düzenlenen iftar davetinde buluşuyor. İşte detaylar...

Fikirtepe, Kadıköy ve İstanbul’u bu akşam düzenlenecek iftarda buluşturuyor. Fikirtepe’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, dernekler, spor kulüpleri, muhtarlıklar, siyasi parti temsilcileri ve kamu yöneticilerinin katılacağı büyük iftara yaklaşık 2 bin kişinin katılması bekleniyor.

Fikirtepe iftarı ne zaman?

Fikirtepe kentsel dönüşüm hak sahipleri, mağdurları, Fikirtepe sakinleri, bölgede faaliyet gösteren kuruluşların davetiyle bu akşam (01 Haziran 2019, Cumartesi) saat 20:36’da okunacak akşam namazı ezanıyla oruçlarını hep birlikte bu iftar buluşmasında açacak. Tüm Fikirtepeliler’in maalie davet edildiği iftar organizasyonu ile Fikirtepe’de kopan komşuluk ve aile ilişkilerinin hatırlanarak yeniden kurulması amaçlanıyor.

Fikirtepe iftarına kimler katılacak?

Büyük Fikirtepe iftarına, FİDEM, Fikent-Der, Fikirtepe Derneği, Leke Fikirtepe ve Fikirtepe’de bulunan köy dernekleri gibi sivil toplum kuruluşlarının yanısıra Fikirtepe İdman Yurdu, Fikirtepe’de bulunan 4 mahallenin muhtarlıkları, Fikirtepe kentsel dönüşümde önemli rol oynayan ada temsilcileri, tüm siyasi partilerin Fikirtepe temsilcileri ile Kadıköy ilçe başkanlıklarından yöneticiler katılıyor.

Öte yandan büyük iftar buluşmasına davet edilen Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Işık, İstanbul Valililiği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hacı Mehmet Güner, İstanbul Valililiği Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Sezayi Köse ve yetkililerin de katılımı bekleniyor.

Büyük Fikirtepe iftarı nerede?

Tüm Fikirtepeliler’in katılımıyla gerçekleşecek iftar organizasyonu, Mandıra Caddesi üzerindeki  Brooklyn City projesinin yan sokağı olan Şerefler Sokak’ta düzenlenecek. Fikirtepe Şerefler Sokak’ın harita üzerindeki konumu şöyle;

imarpanosu.com