300x250

Haluk Eyidoğan kimdir?

Haluk Eyidoğan kimdir? Haluk Eyidoğan nereden mezun? Haluk Eyidoğan'ın uzmanlık alanı nedir? Haluk Eyidoğan eğitimini hangi okullarda tamamladı? Deprem uzmanı Haluk Eyidoğan kimdir? İşte Haluk Eyidoğan biyografisi, Haluk Eyidoğan özgeçmişi...

Haluk Eyidoğan kimdir? Haluk Eyidoğan nereli? Haluk Eyidoğan hangi dönemde milletvekili oldu? Haluk Eyidoğan nereden mezun? İşte deprem uzmanı Haluk Eyidoğan’ın özgeçmişi, biyografisi…

Haluk Eyidoğan kimdir?

Haluk Eyidoğan, 20 Temmuz 1950’de İstanbul’da doğdu. Babasının adı İhsan, annesinin adı Sevim Emine’dir.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Jeofizik Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı yerde, doktorasını İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Bölümünde tamamladı.

İTÜ Maden Fakültesi Jeofizik Kürsüsünde asistan olarak akademik hayatına başladı. 1983 yılında doktor, 1987 yılında doçent ve 1993 yılında profesör unvanını aldı. Başbakanlık Proje Uygulama Birimi Marmara Depremi Yeniden Yapılandırma Projesinde danışmanlık hizmetinde bulundu.

İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, İTÜ Senatosu ve İTÜ Maden Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Başbakanlık Ulusal Deprem Konseyi Başkanlığı görevini yürüttü. Avrupa Sismoloji Dergisi Editörlüğü yaptı. TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası, Türkiye Jeoloji Kurumu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Heybeliada Lions ve Türkiye Deprem Vakfı Yönetim Kurulu Üyesidir. Yayınlanmış 3 kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Eyidoğan, evli ve 2 çocuk babasıdır. Haluk Eyidoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 24. Dönem İstanbul Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de görev yapmıştır.

Bunları da beğenebilirsin