Hasan Suver kimdir?

Hasan Suver kimdir? Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Hasan Suver kimdir? Hasan Suver kimdir nereli? Hasan Suver imzalı kitaplar hangileri? İşte Hasan Suver özgeçmişi, Hasan Suver biyografisi...

Hasan Suver kimdir? Hasan Suver kaç doğumlu? Hasan Suver nerede doğdu? Hasan Suver nereli? Hasan Suver nereden mezun? Hasan Suver Fatih Belediye Başkanlığı ne zamandı? Hasan Suver hangi kitapları yazdı? İşte Hasan Suver kimdir sorusunun cevabı, Hasan Suver özgeçmişi, Hasan Suver biyografisi…

Hasan Suver kimdir? Hasan Suver kaç doğumlu?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Hasan Suver, 1961 yılında Sürmene’de doğdu.

Hasan Suver hangi okullardan mezun oldu?

İlk ve ortaokul eğitimini Trabzon’da, liseyi Samsun’da tamamladı. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı ve aynı okulda ‘Aydınlar ve Sosyal Değişme’ konulu tez çalışması oldu.

Hasan Suver nerede ikamet ediyor?

1978 yılından beri Fatih’te ikamet etmektedir. Kurduğu şirkette gıda, temizlik ve inşaat işleriyle ilgilendi. Lise, fakülte, yüksek lisans ve iş hayatında aktif siyasetin içinde oldu.

Hasan Suver siyaset hayatında neler yaptı?

Ak Parti Fatih İlçe Teşkilatının 2’nolu kurucu üyesidir. 2002’de Ak Parti’den Milletvekili aday adayı oldu. Mart 2004 yerel seçimlerinde Fatih Belediyesi Meclis üyesi seçildi. Mart 2004’ten Nisan 2018’e kadar üç dönem Fatih Belediyesi Başkan Yardımcılığı, Meclis I. Başkan Vekilliği ve Fatih Kent Konseyi Genel Sekreterliği görevini sürdürdü.

Hasan Suver ne zaman Fatih Belediye Başkanı oldu?

2018 – 2019 tarihleri arasında ise Fatih Belediyesi Başkanlığı görevinde bulundu.

Hasan Suver hangi dernek ve vakıflarda bulundu?

Hasan Suver, Marmara Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği, Adnan Kahveci Kültür Yardımlaşma Derneği, Fatih Kızılay Derneği ve Dil ve Edebiyat Derneği gibi STK’larda yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Hasan Suver imzalı kitaplar hangileri?

İngilizce bilen Suver’in, Fatihin Kültürel Mirası (Kültür Tarihi ),  Tarihin Tebessümü (İlginç Tarihi Olaylar ), Denemeler (Şehir, Kültür, Sanat, Medeniyet, Siyaset ve Felsefe konulu makaleler)
– Duyguların İzinde (Şiirler) adlı dört kitabı bulunmaktadır.

Hasan Suver ne zaman Bakan Yardımcısı oldu?

26 Aralık 2019 tarihinden itibaren Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Bakan yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hasan Suver telefonu kaç?

Hasan Suver’in iletişim bilgileri şöyle…

Telefon: 0-312-418 04 99
Faks: 0-312-285 46 18
E-Posta: [email protected]

Fatma Varank kimdir?

Mücahit Demirtaş kimdir?

Mehmet Emin Birpınar kimdir?

Mehmet Özhaseki kimdir?