Levent Kafkaslı, Gap İnşaat’ın Genel Müdürü oldu

Levent Kafkaslı, 2022 yılından bu yana Çalık Holding şirketlerinden Gap İnşaat’ta Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptıktan sonra 2023 yılı Nisan ayı itibariyle Gap İnşaat’ta Genel Müdür olarak yeni görevine atandı. Kafkaslı, yeni görevini Gap İnşaat Yönetim Kurulu üyeliği ile birlikte sürdürecek.

Faaliyette bulunduğu her coğrafyada insan yaşamına değer katacak projeler üreten Çalık Holding şirketlerinden GAP İnşaat’ta üst düzey atama gerçekleşti. Peki Levent Kafkaslı kimdir? İşte Levent Kafkaslı özgeçmişi, biyografisi…

İnşaat sektöründe farklı şirketlerde 33 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Levent Kafkaslı, Gap İnşaat’ın yeni Genel Müdürü oldu.

Profesyonel iş hayatına inşaat sektöründe başlayan ve uzun yıllar üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunan Kafkaslı, Gap İnşaat’ta 5 aydır yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu.

Levent Kafkaslı kimdir?

1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ve 1988 yılında Istanbul Üniversitesi Yapı İşletimi Bölümü’nde Yüksek Lisans öğrenimini tamamlayan Levent Kafkaslı, 1990 yılında çalışma hayatına Tekfen İnşaat’ta başladı.

Aynı şirkette Suudi Arabistan bölgesinde Teknik Ofis Mühendisi olarak görev aldıktan sonra sırasıyla; İstanbul’da Proje Koordinatörü, Azerbaycan’da Proje Müdürü görevlerini üstlendi.

1999-2000 yılları arasında AZFEN Şirketi’nde Başkan Vekili görevini yürüten Kafkaslı, 2000-2002 yılları arasında Tekfen İnşaat Kazakistan’da Proje Müdürü, 2002-2005 yılları arasında Azerbaycan’da Projeler Müdürü olarak görev aldı.

Tekfen İnşaat’taki görevine 2005-2013 yılları arasında Hazar Bölgesi Operasyonlar Başkan Vekili ve 2013-2019 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Genel Müdürü olarak devam eden Kafkaslı, 2019-2022 yılları arasında Tekfen Holding’de Taahhüt Bölümü Başkanı olarak 2 yıl üst düzey yöneticilik yaptı.

Levent Kafkaslı 2022 yılı itibariyle Gap İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi olarak Çalık Grubu’na katıldı.

Kafkaslı, 2023 yılı itibariyle Gap İnşaat Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Çalık Holding

Çalık Holding enerji, inşaat, madencilik, tekstil, finans ve dijital alanlarında yaklaşık 16 bin çalışanı ile 31 ülkede faaliyet göstermektedir. Çalık Holding, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde ve coğrafyalarda çeşitliliği, sürdürülebilirliği ve dayanıklılığı ön planda tutmakta; tüm kültürlere, inançlara, etnik kökenlere ve cinsiyetlere eşit davranma ilkesi ile hareket etmekte ve çevreye saygılı iş anlayışını benimsemektedir. Dünyanın çeşitli bölgelerinde süregelen faaliyetleri çerçevesinde itibarı, güvenilirliği ve uluslararası şirketlerle yaptığı uzun süreli iş birlikleriyle tanınan Çalık Holding, inovatif iş modelleri geliştirmekte ve çalıştığı iş alanlarında sürdürülebilir büyüme sağlayarak ilerlemektedir. Çalık Holding, insan kaynağına verdiği değer ve çalışan odaklı yönetim anlayışıyla, ekonomik, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik hedeflerini tüm yatırımlarına, projelerine ve iş yapma yöntemlerine yansıtmaktadır.