Sinpaş, Başkent Ankara’nın 100 Yılı’nı yazdı

Gayrimenkul sektöründeki 43 yıllık deneyim ve uzmanlığıyla şehirlere değer katan projeleri hayata geçiren Sinpaş Holding, başarı yolculuğunda ilk adımını attığı Ankara’nın kültür dünyasına çok önemli bir çalışmayla katkı sağladı.

Atlas Tarih dergisinin yeni sayısıyla birlikte okuyucuyla buluşan ‘Uygarlıklar kavşağından Cumhuriyetin merkezine Başkent Ankara’nın 100 Yılı’ kitabında, binlerce yıllık geçmişiyle farklı kültürlere ev sahipliği yapan Ankara’nın son 100 yıllık döneminden ilgi çekici kesitler yer alıyor.
Ankara’nın bugüne kadar gün ışığına çıkmamış ve az bilinen eski fotoğrafları, şehrin önemli tarihi eserleri, Cumhuriyet dönemiyle birlikte şekillenen mimari yapısına ilişkin çok önemli fotoğraf ve değerlendirmenin yer aldığı kitap, tarih ve şehir kültürüne meraklıları heyecanlandıracak bir referans kaynağı oldu.

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik
Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik

“Doğduğumuz şehre borcumuzu ödüyoruz”

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, geliştirdikleri her projede şehre değer kazandırmaya öncelik verdiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Cumhuriyet’in kuruluşuna ev sahipliği yapan Ankara’nın, Sinpaş için de tarihi önemi var. Her merhalesiyle iftihar ettiğimiz, muvaffakiyetlerle dolu yolculuğumuzda ilk adımı tam 43 yıl önce, 1974’te Ankara’da attık. O gün çok güçlü bir azim ve tevekkülle yola çıkan Sinpaş Holding, bugün Türkiye’nin en köklü inşaat ve gayrimenkul şirketlerinin başında geliyor. Ankara’da başlayan başarı öykümüzü özgün projelerle taçlandırarak, şehirlere nitelikli yaşam alanları ve değer kazandırıyoruz. Projelerimizin, bulunduğu coğrafyanın kültürüne, doğasına, intizamına uyumlu ve saygılı olmasına özen gösteriyoruz. Kuruluş şehrimiz Ankara’ya da bugüne kadar konsept, mimari, peyzaj ve sosyal donatılarıyla çok özel yaşam alanları kazandırdık. Geliştirdiğimiz projeler, günümüz Ankara’sının modern yüzünü temsil ediyor. Türkiye’nin temalı en büyük yaşam projesini Ankara’da gerçekleştirdik. Başkentin merkezinde hayal bile edilmeyen marina yaşamını, bu şehre armağan ettik. Yine Anadolu’nun ortasında sunduğumuz Ege yaşamı da, Ankara’ya verdiğimiz önemi simgeliyor. Netice itibarıyla, Ankara’nın binlerce yıldır devam eden gelişim sürecine sağladığımız her katkı, kıvanç kaynağımızdır. İçeriği böylesine anlamlı bir kitabın okuyucuyla buluşmasını ve kültür dünyasına armağan edilmesini sağlamaktan dolayı çok mutluyuz.”