TOKİ indirim kampanyası 2023 ne zaman? Nasıl? Açıklandı!

TOKİ indirim kampanyası 2023 ne zaman yapılacak? TOKİ indirim kampanyası 2023 ne zaman başlıyor? TOKİ indirim kampanyası 2023 ne zaman bitiyor? TOKİ indirim kampanyası 2023 şartları neler? İşte cevaplar...

TOKİ indirim kampanyası 2023 ne zaman? TOKİ indirim kampanyası 2023 ne zaman başlıyor? TOKİ indirim kampanyası 2023 ne zaman bitiyor? TOKİ indirim kampanyası 2023 oran yüzde kaç? TOKİ indirim kampanyası 2023 konut indirim şartları neler? TOKİ indirim kampanyası 2023 ne zaman iş yeri şartları neler? TOKİ indirim kampanyası 2023 ne zaman sorusunun cevabı ve diğer detaylar şöyle…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından her yıl iki kere düzenlenen indirim kampanyasının 2023 yılındaki ilkinin detayları açıklandı.

Buna göre TOKİ, konut ve iş yeri alıcılarına borç kapatmada yüzde 25 indirim uygulayacak.

TOKİ’den yapılan açıklamaya göre borcunun tamamını kapatmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 25 oranında indirim yapılacak.

TOKİ’den ‘kısmi indirim’ açıklaması

TOKİ’nin önemli açıklamasında “Borcunun tamamını kapatamayacak olan alıcılar ise borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları ödemeye yüzde 25 indirim kapsamında kısmi olarak faydalanabileceklerdir” denildi.

TOKİ indirim kampanyası 2023 ne zaman?

Konut ve iş yeri alıcılarına yönelik düzenlenen yüzde 25 indirim kampanyası, 24 Nisan 2023 Pazartesi günü başlayacak.

TOKİ indirim kampanyası 2023 ne zamana kadar?

TOKİ indirim kampanyasına başvurular 24 Nisan’da başlayacak, 18 Mayıs 2023 tarihinde sona erecek.

TOKİ indirim kampanyasından kimler faydalanabilecek?

TOKİ indirim kampanyasının şartları şöyle:

– Kampanyadan geri ödeme taksitleri 2021 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları faydalanabilecektir.

– Konut ve iş yeri alıcıları, borç kapatma tarihi itibarıyla hesaplanacak borç bakiyelerini, 24 Nisan-18 Mayıs 2023 tarihleri arasında satış işlemlerini gerçekleştirdikleri Bankadan öğrenebileceklerdir.

– Alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması gerekmektedir. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmamalıdır.

– Kampanya kapsamındaki konut ve iş yeri alıcıları borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabileceklerdir.

– Kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacaktır.

TOKİ yüzde 25 indirim yapacak!

imarpanosu.com