Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 sonuçlandı

Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 sonuçları nerede? Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 kazananlar kimler? Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 kim kazandı? Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 sonuçları nerede? İşte Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 sonucu...

Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 sonucu nerede? Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 sonuçları belli oldu mu? Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 kimler kazandı? Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 kazananlar kimler? Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 kazananlar listesi nerede? Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 kimler hangi ödüllerin sahibi oldu? İşte Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 sonuçları…

Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 kazananları belli oldu

Türk Ytong tarafından 20’ncisi düzenlenen Mimari Fikir Yarışması sonuçlandı. Konusu “Plan B: Akıntıya Karşı Bir Mimarlık Okulu” olarak belirlenen ve mimarlık eğitimine odaklanan yarışmada 3 proje ödüle layık görüldü.

Yenilikçi ürünleriyle modern yapılaşmaya yön veren Türk Ytong, mimarlık ortamını ve yaratıcı çalışmaları desteklemeye devam ediyor. Sektördeki köklü duruşu, bilgiye ve yeniliğe açık, farklılıkları önemseyen projeleri ile örnek olan Türk Ytong’un düzenlediği Ytong Mimari Fikir Yarışması’nda kazananlar belli oldu.

Mimarlık eğitimine eleştirel bakış

20’ncisi düzenlenen Ytong Mimari Fikir Yarışması bu yıl mimarlık eğitimine odaklanarak, eğitim ortamına eleştirel bir mesafe ile yeniden bakmayı ve sınırlarını tartışmayı önerdi. Katılımcılardan alternatif bir mimarlık eğitimi ve onun mekânsal altyapısını önermeleri beklendi. 209 fikir projesinin değerlendirildiği yarışmada, 3 proje eşdeğer ödüle değer görüldü. Yarışmada kazanan ekipler ödül olarak, jüri üyeleri ile birlikte Almanya’ya seyahat ederek 100. yılı kutlanan Bauhaus akımının izlerini sürecek.

Ytong Mimari Fikir Yarışması 2019 Bauhaus gezisi kazananlar

Uygur Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Semra Uygur, Melike Altınışık Architects (MAA) Kurucusu Y. Mimar Melike Altınışık, ODTÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, Yalın Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Ömer Selçuk Baz ve NSMH Kurucusu Mimar Nevzat Sayın’dan oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda, dünyanın önde gelen mimarlık mekanlarından biri olan Almanya Bauhaus Gezisi ile gezisiyle ödüllendirilen ekipler ve projeleri ise şöyle:

76 Sıra No’lu Proje – FLANEUR

Nusret İrfan Uşun, Mimar – Dokuz Eylül Üniversitesi

Muhammed Harun Beyhan, Mimar – Dokuz Eylül Üniversitesi

Mehmet Akif Mayuk, Mimar – Dokuz Eylül Üniversitesi

235 Sıra No’lu Proje – MİM-AHİ DEĞİRMENİ

Mustafa Necati Erdemir, Mimarlık Bölümü Öğrencisi- İstanbul Teknik Üniversitesi

Muhammed Alp Gürbüz, Mimar- İstanbul Teknik Üniversitesi

Hayreddin Haldun Bozkurt, Mimarlık Bölümü Öğrencisi- Doğuş Üniversitesi

320 Sıra No’lu Proje – SHIP OF ARCHITECTURE

Mustafa Emre Uzun, Mimarlık Bölümü Öğrencisi – Pamukkale Üniversitesi

Muharrem Alper, Mimarlık Bölümü Öğrencisi – Pamukkale Üniversitesi

Efecan Zeybek, Mimarlık Bölümü Öğrencisi – Pamukkale Üniversitesi

Ödül kazanan fikir projeleri www.ytongakademi.com adresinden görülebilir.