300x250

ZUCHEX gün sayıyor

Tarsus Turkey / Life Media tarafından, Züccaciyeciler Derneği’nin (ZÜCDER) destekleriyle düzenlenen fuar, her yıl cari fazla başarısına imza atan, 2018’de 4.5 milyar dolar ihracat hedefleyen ve pazar büyüklüğü 10 milyar dolara yaklaşan ev ve mutfak eşyaları sektörünü Tüyap Beylikdüzü’nde 29’uncu kez buluşturacak.

Alanında dünyanın dört büyüğünden birisi olan ULUSLARARASI ZUCHEX Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, 13 Eylül Perşembe günü başlıyor. . Yurt içi ve yurt dışından 550 firmanın katıldığı ZUCHEX 2018’de, sofra ve mutfak eşyalarından, elektrikli ev aletlerine, çelik mutfak eşyalarından dekoratif mobilya ve ev aksesuarlarına, ev tekstilinden cam, porselen ve seramiğe, plastik ev gereçlerinden, aydınlatma ve banyo & mutfak aksesuarlarına kadar binlerce tasarım sergilenecek. Dört gün sürecek organizasyonu bu yıl 100’e yakın ülkeden 29 bin ziyaretçinin takip etmesi bekleniyor.

Sahip olduğu ürün çeşitliliği ile alanında Türkiye’nin lider, dünyanın ise sayılı organizasyonları içinde yer alan Uluslararası Zuchex, 13-16 Eylül tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nün 11 salonunda birden toplam 120 bin metrekare alanda düzenlenecek. Fuar, pazar büyüklüğü 10 milyar doları aşan ev ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren imalatçı, ihracatçı, ithalatçı ve distribütör firmaları, profesyonel satın alma heyetleri, zincir mağaza satın almacıları, bağımsız perakendeciler, toptancı & perakendeci kuruluşlar, bayi ve distribütörler, otel & restoran işletmecileri, catering ve organizasyon şirketleri, kurumsal hediyelik eşya satın almacıları, üretici ve ithalatçı firma yetkilileriyle buluşturacak.

Aytemur; “ZUCHEX 2018, sunduğu ticaret fırsatlarıya Türk ekonomisinin döviz sınavına katma değer yaratacak!”

“Uluslararası nitelikteki büyük fuarlarla birlikte iç piyasalar canlanırken, dışarıda da yeni pazar kanalları açılıyor. Yeni ihracat kanalları da beraberinde yeni iş fırsatları getiriyor. Dolayısıyla bu tür organizasyonlar Türk ekonomisi için sürdürülebilir döviz girdisinin anahtarı” diyen Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, bu yıl 29.’sunu düzenledikleri Uluslararası ZUCHEX Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nın, hem katılımcı firmalar hem de Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir tarafından gelecek sektör profesyonelleri için eşsiz ticaret fırsatları sunduğunu söyledi. Aytemur, “13 Eylül’de kapılarını açacak olan ZUCHEX 2018, sektörün yıl sonuna kadar gerçekleştirmeyi hedeflediği 4.5 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşmasında önemli bir adım olacak” dedi.

Bunları da beğenebilirsin