AB Grup indirim oranı yüzde 25

AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, holdinglerinin bünyesinde faaliyet gösteren AB Grup İnşaatın hem Türkiye hem de Yunanistan’daki projelerinde yüzde 25 indirim kampanyası başlattıklarını duyurdu.

AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, “Hükümetimiz aldığı kararla KDV ve tapu harçlarında büyük indirime gitti. Bankalar da faiz oranlarını yüzde 1’in altına çekerek bu girişime destek verdi. Hükümetimiz ve kamu bankalarının ardından inşaat sektörü de projelerinde yüzde 20 indirime giderek taşın altına elini koydu. Biz de indirim oranını bir adım daha öteye götürerek yüzde 25’e yükselttik” dedi.

Durgunluk yaşayan inşaat sektörünü hareketlendirmek için hükümetin aldığı kararla KDV ve tapu harcındaki indirimler yaparak elinden geleni yaptığını belirten AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, “İnşaat sektörü de bu adımlara ek 150 projedeki konutlarda geçerli olmak üzere ek yüzde 20 indirime gitti. Biz de yüzde 20’lik bu indirime artı yüzde 5 ekleyerek yurt içindeki ve yurt dışındaki projelerimde yüzde 25 indirim uygulamaya karar verdik. Böylece devletimizin sağladığı indirimlere maksimum derecede katkı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Fırsatlar art arda

Bayrak, “KDV ve tapu harcı indirimine ek olarak uyguladığımız yüzde 25 indirim fırsatı sayesinde İstanbul Nişantaşı’ndaki Bayrak Konakları, Eyüp’teki Esenpark Evleri, Yenibosna’daki AB Yaşam Evleri ve Bahçeşehir’deki projemizde yer alan dairelerimiz cazip fiyatlarla satışta. Yurt dışı ise Yunanistan’nın Atina kentinde ve İngiltere’nin Başkenti Londra’daki lüks konut projelerimizde de dairelerimiz cazip fiyatlardan satılmaya başlandı” diye konuştu.

“İnşaat sektörü giderek canlanacak”

Hükümetin desteğiyle vergi ve faiz oranlarında sağlanan indirimin inşaat sektörünü tekrar canlandıracağını belirten Muhsin Bayrak, “Geçtiğimiz günlerde açıklanan imar barışı, KDV ve tapu avantajlarıyla inşaat maliyetlerinde iyileştirmeye gidilmiş olacak. Yine Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın açıklamasıyla yürürlüğe giren yüzde 1’in altındaki konut kredisi, inşaat sektörüne büyük ivme kazandıracak böylelikle düşük faiz oranlarıyla konut alımı kolaylaştırılarak, sektördeki durgunluğun da önüne geçilecektir” diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin