Ali Ağaoğlu’ndan Kadir Topbaş’a ağır salvo: Gömün…

Ali Ağaoğlu, ‘bürokratik oligarşi’ söylemiyle eleştirdiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin istifa eden başkanı Kadir Topbaş’la ilgili olay yaratacak açıklamalar yaptı… Ağaoğlu’nun Yurt Gazetesi Emlak Yazarı ve imarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’ın sorusuna verdiği cevap gündemin manşetine taşınacak gibi… İşte o sözler…

Emre KULCANAY yazıyor…

Ali Ağaoğlu, bugün düzenlediği Ağaoğlu Çekmeköypark projesinin basın toplantısında Yurt Gazetesi yazarı ve imarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’ın sorusunu ülke gündeminde bomba etkisi yaratacak sözlerle cevapladı.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, proje lansmanında proje ve sektöre dair açıklamalarının ardından sorumuz üzerine gündemi değiştirecek sözler söyledi.

Önceki açıklamalarında ‘bürokratik oligarşi’ çıkışı ve eleştirisi ile yüklendiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan Kadir Topbaş’ın istifa ederek ayrılmasını sorduğumuz Ali Ağaoğlu, Topbaş’ın istifasını şok sözlerle değerlendirdi: “Ha, Kadir Topbaş gitti… Çok da iyi oldu. Bizim köyde bir laf vardır; gidenin arkasından konuşulmaz, ‘Gömün’ nokta nokta derler!..”

‘Bürokratik oligarşi’nin hala devam ettiğine vurgu yapan Ağaoğlu, proje sahasına gelen veya sokakta yürüyen bir zabıta memurunun dahi ‘dünyaları ben yarattım’ kibiriyle hareket ettiğini söyledi. Belediyeleri halktan kopma ve halka hizmet verme yerine ‘farklı şeylerin peşinde koşmakla’ meşgul olduğunu iddia eden Ali Ağaoğlu, Topbaş’ın istifasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Aldemir ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un istifalarının beklenmesine dair hatırlatmamız üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile AK Parti Hükümeti’nin durumun farkında olduğunu ve gerekeni yaptıklarını sözlerine ekledi.

İşte Ali Ağaoğlu’nun Kadir Topbaş’ın istifası ve diğer büyükşehir belediye başkanlarının istifalarının beklenmesine dair yorumları:

Emre Kulcanay: Daha öncesinde ‘bürokratik oligarşi’ şeklinde eleştiriniz vardı, İstanbul Büyükşehir Belediye’sine yönelik… Bu açıdan Kadir Topbaş’ın istifasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Diğer belediyelerde de istifa beklentisi var. Neler söyleyeceksiniz?

Ali Ağaoğlu:  “Şunu söyleyeyim ‘bürokratik oligarşi’ hala devam ediyor. Maalesef, iş hayatının önündeki en büyük engellerden biri o. Yatırım ve işlerimiz bizi yormuyor, bir ruhsat almak bir şey yapmak inanılmaz zor.

‘Gömün! Nokta nokta…’

Ha, Kadir Topbaş gitti… Çok da iyi oldu. Bizim köyde bir laf vardır; gidenin arkasından konuşulmaz, ‘Gömün’ nokta nokta derler (Gülüyor…)

Şu anda gerçekten şunu söyleyeyim, 1954 doğumluyum yaşım 22 (22 yapıyor değil mi?)…

50 senedir iş hayatının içindeyim. Ben bürokrasinin, bürokrasi yüzünden iş yapmanın bu kadar zor olduğu bir dönem hiç yaşamadım. Bunu sayın Cumhurbaşkanımız da söylüyor…

Özellikle belediyelerde bırak bunun başkanını, zabıtası bile yolda yürürken kibirden ‘dünyaları ben yarattım’ modunda hepsi. Maalesef belediyelerde durum bu pozisyonda. Şu anda da zaten gereği yapılıyor zaten, yapılması da lazım diye düşünüyorum zaten.

‘Hükümet gereğini yapıyor’

Belediyeler halktan, hizmetten koptu, herkes farklı şeyler peşinde koşuyor. Bunun böyle sürdülürülebilir olmayacağı görülüyor. İsim bazında konuşamam ama ciddi sıkıntılar var ve hükümet de bunun farkında. ‘Gereğini de yapıyor’ diye düşünüyorum…”

ALİ AĞAOĞLU’NUN KADİR TOPBAŞ YORUMUNU SES KAYDINDA DİNLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Emre Kulcanay / imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin