Bilent Dündar: Kentsel dönüşüm 17 Ağustos ile başladı

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, 17 Ağustos depremiyle ilgili açıklamasında “Kentsel dönüşüm çalışmaları 17 Ağustos depremiyle başladı” dedi… İşte o açıklama…

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar’ın açıklaması şöyle;

“17 Ağustos 1999 yılında, saat 03.02’de meydana gelen ve yaklaşık 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki depremin üzerinden tam 18 yıl geçti. Kocaeli, Gölcük, Düzce, Sakarya, İstanbul ve Yalova’da büyük can ve mal kaybı ile yıkıma neden olan depremde resmi verilere göre 17 bin 480 kişi hayatını kaybetti. Yaklaşık 35 bin konut ve 5 bin iş yerinin yıkıldığı depremde 45 binden fazla da hasar görüldü. Geride bıraktığımız bu büyük deprem felaketini derin bir acıyla anıyoruz. Yaşanan can ve mal kayıplarıyla toplumsal yara alan ülkemizin, bir daha böyle bir acıyla karşılaşmamasını umuyoruz.

17 Ağustos depremiyle kentsel dönüşüm çalışmalarına başlayan Türkiye’nin geçen yıllar içinde büyük yol katettiğini görüyoruz. Bu konuda daha yolun çok başında olan ülkemizin çürük binaları biran evvel yenilenmesi için var gücüyle çalışması gerektiğine inanıyoruz. Çünkü, kabul etmemiz gereken deprem gerçeğini unutmamamız gerekiyor. Türkiye’deki konut stokunun yaklaşık yüzde 40’ı riskli konumda yer alıyor. Depremde bunların çoğunun hasar göreceği planlanıyor. Bu gerçek göz önünde bulundurularak kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilmeli.

Kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verdik

Kentsel dönüşümün en iyi şekilde yapılabilmesi için tüm inşaat firmalarına büyük görevler düşüyor. 216 Yapı olarak toplumsal sorumluluk olarak gördüğümüz kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verdik. Özellikle zemin etütleri çalışmalarında en güvenli bölgelerden biri olarak çıkan Çekmeköy’de, depreme dayanıklı konutlar üretiyoruz. Çekmeköy’de hayata geçen 216 Butik Plus projesinin teslimatları tamamlandı ve yaşam başladı.

İlk kentsel dönüşüm projemiz olan Kozyatağı 216 Bahar’ın inşaat çalışmaları bitti, en yakın zamanda da teslimlerine başlayacağız. Önümüzdeki ay yaklaşık 246 daireden oluşacak yeni bir projenin inşaat çalışmaları için gün sayıyoruz. Çekmeköy Taşdelen’de inşa edilecek olan 216 Koru Plus Taşdelen’de ön talep toplamaya başladık. Önümüzdeki dönemde de ön satışları yapılacak. Yine 2018 yılında Çekmeköy Alemdağ’da yeni bir projeye başlamayı hedefliyoruz.

216 Yapı iletişim

Web: www.216yapi.com

Bunları da beğenebilirsin