Çapa ve Cerrahpaşa kapanıyor mu?

İstanbul Üniversitesi Hastaneleri Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi kapanıyor mu? Daha önce kentsel dönüşüm ve şehir hastanelerinin devreye girmesiyle gündeme gelen Çapa ve Cerrahpaşa Hastaneleri'yle ilgili önemli bir gelişme var: İstanbul Üniversitesi Hastaneleri Yönetmeliği'ni yürürlüktün kaldıran yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı...

Emre KULCANAY imarpanosu.com ÖZEL HABER

Çapa ve Cerrahpaşa kapanacak mı? Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi kapanıyor mu? Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi kapanıyor mu? İstanbul Üniversitesi Hastaneleri Çapa ve Cerrahpaşa kapanıyor mu?

İstanbul Üniversitesi Hastaneleri Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, İstanbul Üniversitesi Hastaneleri’nin (Çapa ve Cerrahpaşa) yönetmeliğini yürürlükten kaldıran yönetmelik yayımladı Resmi Gazete’de.

Çapa ve Cerrahpaşa Hastaneleri, daha önce de hem kentsel dönüşüm hem de şehir hastaneleri ile birlikte gündeme gelmiş; her iki hastanenin de şehir hastaneleri bünyesinde hizmet vereceği açıklanmıştı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin ayrı bir üniversite olması da gündemde uzun süre tartışılmıştı… Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan o yönetmelik, “Çapa ve Cerrahpaşa kapanıyor mu?” sorusunu akıllara getirdi.

İstanbul Üniversitesi Hastaneleri Çapa ve Cerrahpaşa yönetmelikleri yürürlükten kaldırıldı

İstanbul Üniversitesi Hastaneleri Yönetmeliğinin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik, bugün (11 Ocak 2019, Cuma) tarih ve 30652 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan o yönetmelik şöyle;

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HASTANELERİ YÖNETMELİĞİNİN
YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 7/7/2012 tarihli ve 28346 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İstanbul Üniversitesi Hastaneleri Yönetmeliği yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini İstanbul Üniversitesi Rektörü yürütür.

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin