Ceylan İnşaat’tan Fikirtepe’ye ikinci müjde: Zer Göztepe!

Zer Göztepe projesinde son durum ne? Zer Göztepe, kaç milyon liralık bir yatırım? ‘Zer’ markalı kentsel dönüşüm projelerinin Kadıköy noktası Zer Göztepe için toprağa kazma ne zaman vuruluyor? Zer Göztepe ne zaman bitecek? Zer Göztepe hak sahibine ve yatırımcısına ne kadar prim yaptıracak? Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ozan Ceylan, imarpanosu.com’a açıkladı… İşte cevaplar ve projenin ilk görselleri!..

Kadıköy’de Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde Muhteşem Yeni Yıl Konutları projesini hayata geçiren Ceylan İnşaat, aynı ilçede ikinci projesi Zer Göztepe için hazır…

Marmara Üniversitesi’ne en yakın proje olma özelliğini taşıyan Zer Göztepe, toprak sahibine de yatırımcısına da kazandırmak için geliyor… Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ozan Ceylan, Zer Göztepe projesinde son durumu, proje hakkında merak edilenleri Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com ‘un Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’a açıkladı…

Zer Göztepe projesinde hangi aşamadasınız?

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ozan Ceylan...
Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ozan Ceylan…

– Toplam 15 dönüm inşaat alanına sahip projemiz için arsa / hak sahipleriyle anlaşma sürecini bugün yarın tamamlıyoruz. Bölgede 230 hak sahibi ile anlaştık, bir (1) hak sahibinin imzası ‘vasii tayini’ sebebiyle kaldı o son imzayı da bir iki gün içinde alarak projeye başlıyoruz.

Neden 2/3 satışına gitmediniz?

– Hak sahipleri bize karşı çok anlayışlı davrandılar. İmza tamamlama sürecinde özellikle çok sabırlıydılar. Onların bu sabrına minnet ve şükran borçluyuz. Her iki taraf olarak konuşarak anlaşma yolunu seçtik.

İmza süreci ne kadar sürdü? 

– Adaya girdiğimiz Şubat 2014’ten bu yana hak sahiplerinin sabır ve teveccühüyle, bize olan inancıyla imzalarımızı bitirdik. Az önce belirttiğim gibi ‘vasii tayini’ yapan son arsa sahibi de imzayı da attıktan sonra bu virajı almış olacağız. Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı, TÜMSİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Muammer Ceylan’ın da talimatıyla, ada sahiplerinin sabırlı ve metanetli duruşuna aynı vakar ile cevap verdik ve anlaşma yolunda hak sahiplerinin istekleri doğrultusunda hareket ettik.

Projeye ne zaman başlıyorsunuz?

zergoztepedik1– Zer Göztepe için Mayıs 2017’de ilk kazmayı toprağa vuruyoruz inşallah… Projemiz, Tago Mimarlık tarafından çizildi.

ZER GÖZTEPE İÇİN TAHLİYE TARİHİ

Zer Göztepe için faaliyet takviminiz nedir?

– Zer Göztepe projemiz için Şubat-Mart 2017’de tahliyeleri gerçekleştirip adayı boşalttıktan sonra Mayıs 2017’de hafriyat almaya başlayacağız.

Projeyi ne kadar sürede bitireceksiniz?

– Zer Göztepe’nin teslim süresi, inşaata başladıktan itibaren 3 yıl ancak biz erken teslim etmeyi planlıyoruz. Çünkü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine Mehmet Özhaseki’nin gelir gelmez Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesine özel önem vermesi, bürokratik engellerin azalması gibi sevindirici gelişmeler oldu. Bu hareketlilik mutlaka proje takvimimize de yansıyacaktır.

Zer Göztepe’de kaç konut olacak?

– Zer Göztepe, Kadıköy Göztepe’de Marmara Üniversitesi’ne en yakın markalı konut projesi olarak dikkat çekiyor… Bu sebeple akademisyenlerin, öğrenci velilerinin de ilgisini çekecek dolayısıyla yatırımcı da bu projeye odaklanacak. Zer Göztepe, 675 konuttan meydana gelecek bir yaşam projesi. 15 dönüm arsa alanı üzerinde 110 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak şekilde 3 panoramik bloktan oluşacak.

Zer Göztepe’de 60 metrekare ile 250 metrekare arasında büyüklüğe sahip; 1+0’dan 5+1’e kadar farklı konut tiplerinde daireler bulunacak.

GÖZTEPE’YE DEV YATIRIM!

zergoztepesari

Zer Göztepe’nin yatırım bedeli nedir?

– Zer Göztepe, bizim 85 milyon dolarlık bir yatırımımız. Bu yüzden hepimiz heyecanla projeye başlamak ve bitirmek için hazırız.

Zer Göztepe yatırımcısına ne kadar kazandıracak?

– Zer Göztepe projesinin Muhteşem Yeni Yıl Konutları ve ‘Zer’ markalı projelerimiz gibi kâr marjı, yüzde 100… Ceylan İnşaat’ın müşteri çevresinden daha şimdiden yüzde 30 talep oranını yakaladık bile.

Zer Göztepe konut fiyatları kaç liradan başlayarak satışa çıkacak?

– Zer Göztepe konut fiyatlarını da ilk kez imarpanosu.com da açıklayacağız… Şunu önemle belirtmeliyim ki, biz de Türkiye’nin geleceğine güveniyoruz… Özellikle yabancı yatırımcının taleplerine göre bu proje için yükselen bir grafik görünüyor.

ZER GÖZTEPE NEREDE?

Ceylan İnşaat iletişim

Adres: Eğitim Mahallesi Muratpaşa Caddesi No: 69
Tel: 444 87 85
Faks: 0212 855 25 12
E-Mail: info@ceylangroup.net
Web: www.ceylangroup.net

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin