Emekli bankacılardan satılık dinlenme tesisi

 

Akbank Mensupları Tekaüt Sandığı Vakfı, Balıkesir Erdek’te bulunan dinlenme tesisini satışa çıkardı. 19 dönüm alan üzerine kurulu denize nazır tesis 123 odalı. Tesisin yanı sıra satışa çıkarılan iki dev arazi için belirlenen toplam bedel 5 milyon TL.

1955 yılında kurulan ve bankadan emekli olan kişilere sağlık ve emeklilik hizmeti sunan vakfa ait gayrimenkullerden üçü için ihale süreci başlatıldı.

8 YILDIR KAPALI DURUMDA

Gazete ilanı ile duyurulan satışa konu gayrimenkullerden biri Balıkesir Erdek’teki dinlenme tesisi. 19 bin 39 metrekare alan üzerine kurulu Akbank Eğitim ve Dinlenme Tesisleri’ned 123 oda bulunuyor. Deniz kıyısında bulunan tesisin 2008’den bu yana boş durumda olduğu öğrenildi.

TESİS DIŞINDA İKİ DE ARSA

Tesisin yanı sıra satışa konu iki gayrimenkul daha bulunuyor. 16 dönüm ve 33 dönümden oluşan iki arazi de yine Erdek’te bulunuyor. Satışa konulan üç gayrimenkul için belirlenen bedel muhammen bedel 5 milyon TL.

ZARFLAR 4 MAYIS’TA AÇILACAK

Teklifler vermek isteyenlerin belirlenen muhammen bedelin yüzde 5’ini teminat olarak vakfın hesabına yatırmaları gerekir. Kapalı usul verilecek teklif zarfları ise 4 Mayıs günü açılacak.

Hürriyet

Bunları da beğenebilirsin