Ev alacaklar için bu ilçeler İstanbul’da çok popüler!

İnternet üzerinden gerçekleşen proje ziyaretleri, satış rakamlarına da yansımış görünüyor. Geçen yıl İstanbul’da en çok yeni konut satışı gerçekleşen ilçeler, aynı zamanda internetten en çok proje bakılan lokasyonlar oldu.

İstanbul’dan 3 bine yakın markalı konut projesini bir arada sergileyen 3DKonut.com sitesi verilerine göre, Avrupa Yakası’nda Küçükçekmece, Kağıthane ve Başakşehir, Anadolu Yakası’nda ise Sancaktepe, Kartal ve Pendik en çok ilgi gören ilçeler olarak öne çıkıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2016 Konut Satış İstatistiklerine göre, İstanbul’da geçen en çok ilk satışın 23.580 adet ile Esenyurt’ta gerçekleştiğini söyleyen 3DKonut.com Genel Müdürü Aybars Görpe, “Bu ilçeden sonra sırasıyla Sancaktepe’de 8.907, Kartal’da 5.024, Kağıthane’de 4.414, Pendik’te 4.353 ve Başakşehir’de 4.183 adet yeni konut satışı olmuş. Bu bölgeler, aynı zamanda 3DKonut.com üzerinden en çok markalı konut projesi bakılan yerler. Sadece Küçükçekmece popülerlikte yukarıda olmasına karşın yeni konut satışında daha alt sıralarda bulunuyor. Bu ilçede çok bakılmış ama daha az satış olmuş görünüyor. İstanbul’dan ev almayı planlayanlar için, şu anda özellikle kentsel dönüşümün ve markalı konut projelerinin ağırlık kazandığı bölgeler öne çıkıyor” dedi.

Yücel Park

Ziyaretçilerinin çoğunluğu, gayrimenkul sahibi olmayı planlayan alıcılardan oluşan 3DKonut.com’da şu anda Kartal’dan 78, Kağıthane’den 73, Başakşehir’den 61, Pendik’ten 59, Küçükçekmece’den 33 ve Sancaktepe’den 30 farklı aktif durumda yani yapımı ve satışı devam eden markalı konut projesi sergileniyor.

Web: www.3DKonut.com

Bunları da beğenebilirsin