Fenerbahçe’den DKY İnşaat’a ‘dolandırıcılık’ davası VİDEO

Fenerbahçe, satış vaadi sözleşmesiyle satın aldıkları konutları teslim etmeyen DKY İnşaat'a dava açtı. Fenerbahçe Kulübü'nün ayrıca DKY İnşaat yöneticileri hakkında da dolandırıcılık suçlamasıyla şikayette bulundukları da ortaya çıktı. İşte Fenerbahçeli yönetici Fethi Pekin'in konuşması ve DKY İnşaat hakkında ağır ithamlar...

Emre KULCANAY imarpanosu.com ÖZEL HABER

Fenerbahçe Spor Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, DKY İnşaat’a satış vaadi sözleşmesine istinaden satın alınan konutların teslim edilmemesi üzerine 10 milyon 650 bin TL tutarlı itirazın iptali davası açtıklarını, DKY İnşaat yöneticileri hakkında da dolandırıcılık suçlamasıyla şikayette bulunduklarını açıkladı.

Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılan Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Temmuz ayı olağan toplantısında konuşan Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, kulübün içinde bulunduğu hukuki süreçler hakkında açıklamalarda bulundu. Pekin, Fenerbahçe Kulübü’nün ürün satış şirketi Fenerium’un DKY İnşaat ile imzalanan taşınmaz satış vaadi sözleşmesine dikkat çekti.

‘En dikkat çekeni Fenerium-DKY İnşaat davası’

Fenerium’un (Fenerbahçe Spor Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.) taraf olduğu toplam 63 adet uyuşmazlık davası bulunduğunu söyleyen Pekin, bu davaların 23’ünün hukuk davası, 15’inin iş davası ve 8’inin de alacak davası olduğunu söyledi. Bunların yanında, Fenerium’un taraf olduğu 4 idari dava, 10 icra takibi, 17 ceza davası ve 9 savcılık soruşturma dosyası bulunduğunu ifade eden Pekin, hukuk davaları içinde en dikkat çekici olanın Fenerium ile DKY İnşaat arasındaki dava olduğuna vurgu yaptı.

10 milyon 650 bin TL’lik konut satın alındı fakat…

Fenerbahçe Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin…

imarpanosu.com‘un açıklamadan derlediği habere göre; Pekin, Fenerium tarafından DKY İnşaat’tan ‘taşınmaz satış vaadi sözleşmesi’ ile 10 milyon 650 bin TL tutarında konut satın alındığını ancak konutların teslim ve tescil edilmediğinin, DKY İnşaat yöneticileri hakkında ‘dolandırıcılık’ suçlamasıyla dava açıldığını kaydetti. İşte Fethi Pekin’in DKY İnşaat hakkındaki o açıklamaları:

“Hukuk davaları içerisinde en dikkat çekici olan ise, DKY İnşaat ile Fenerium arasında imzalanan her nasılsa tapuya da kaydedilmemiş, Taşınmaz Satış Vaadi Sözleşmesi’ne istinaden satın alınan dairelerin teslim ve tescil edilmemesi üzerine açılan yaklaşık 10.650.000 TL (on milyon altıyüz elli bin Türk Lirası) tutarlı itirazın iptali davasıdır. Dava devam etmekte.

‘DKY yetkilileri hakkında dolandırıcılık şikayeti’

Ayrıca, bu davalarla ilgili olarak DKY şirket yetkilileri hakkında dolandırıcılık nedeniyle savcılık şikayetinde de bulunulmuştur.”

DKY’nin Dumankaya itirazı!

Fethi Pekin, DKY İnşaat hakkında neler söyledi? VİDEO

Fenerbahçe yöneticisi Pekin’in açıklamaları sosyal paylaşım sitesi Twitter’da şöyle yer aldı;

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ HUKUK İŞLERİNDEN SORUMLU YÖNETİM KURULU ÜYESİ FETHİ PEKİN’İN AÇIKLAMALARININ TAMAMINI FENERBAHÇE.ORG ÜZERİNDEN OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin