Fikirtepe’de ilk: Şirkete tebligat!

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde bir ilk yaşandı... Belki de 'ilk özel kentsel dönüşüm pilot bölge' olması sebebiyle Türkiye'de ilk kez denebilecek olayda, genelde tebligat alan hak sahipleri bu sefer firmaya tebligat gönderdi: "Şartlarımız belli, gel imza atalım"

Emre KULCANAY yazıyor…

Fikirtepe özel kentsel dönüşüm pilot bölgesinde bir ilk yaşandı ve hak sahipleri firmaya tebligat çekti: Gelin aşağıdaki maddelerde anlaşalım ve imzaları atalım!..

Kentsel dönüşümde geleneğin aksine ilk defa vatandaş müteahhite tebligat gönderdi. Fikirtepe’de firmanın talebiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2/3 pay satışı veya tahliye tebligatı almaya alışkın olan hak sahibi, bu kez firmaya noter imzalı tebligat çekti. Fikirtepe Dumlupınar, Eğitim, Merdivenköy Mahalleleri (FİDEM) Derneği’nin de destek olduğu tebligat gönderilme işlemi, Fikirtepe haritasında 14 numaralı adada varlık gösteren Eko İnşaat’a gerçekleşti.

“İmza atmaya hazırız”

Tebliatta henüz imza atmayan sayıları 13-14 civarındaki haksahiplerinin, ‘eşit dağılım için SPK lisanslı firmayı biz belirleyelim’, ‘komşularımızla temsilci heyeti kuralım’, ‘2012 için 1.000 TL olarak belirlenen kira ödemesini 2018’e güncelleyelim’, ‘4 ay içinde inşaata başlayın’, talepleri yer aldı.

“Hadi inşaatımıza başla” tebligatıdır bu

Fikirtepe’de ilk kez vatandaşın müteahhit firmaya tebligat çekmesini imarpanosu.com’a değerlendiren FİDEM Başkanı Ercüment Oruç, “Bu durumun hazırlığı 7 ay öncesinde dayanır. Hak sahipleri imza atmak istediklerini belirterek derneğimize başvurdu, biz de kendilerine yardımcı olmaya çalıştık. Hak sahipleri, ‘SPK onaylı firmayı biz belirleyelim, hakkaniyetli paylaşım olsun. Kiraların teminatını verin. İmzayı atalım. Eko İnşaat adasında 7 yıldır imza atmayanları biz biraya getirdik. Dernek olarak öncü olduk ve tebligatı posta verdik” dedi.

İşte o tebligat;

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin