Fikirtepe’ye müjde! Kira ödemesi artıyor mu?

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Fatih Kaya, 'Fikirtepe'ye müjdemiz var!' diye tweet attı. Fikirtepeli hak sahipleri ve konut yatırımcılarının takip ettikleri tek adres imarpanosu.com akşam üstü atılan tweeti araştırdı, kulis yaptı, resmi makamların açıklamasını bekleyemeden yazdı...

Emre KULCANAY ÖZEL HABER imarpanosu.com

Fikirtepe halkı bu akşam bu haberi okuyup paylaşacak… Zira Fikirtepeli hak sahipleri ve Fikirtepe konut yatırımcılarının en özel haberleri ilk okudukları adres imarpanosu.com, bu akşam çok özel bir haber paylaşıyor…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum‘un Emlak Konut ve TOKİ eliyle bitireceği diyerek açıkladığı Yeni Fikirtepe projesinde özellikle de Fikirtepe halkının merakla beklediği bir gelişme var.

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Fatih Kaya, dün akşam (24 Mayıs Çarşamba) akşam üstü saatlerinde (17:10) bir tweet attı. Kaya, resmi Twitter hesabından paylaştığı mesajda “Fikirtepe’ye müjdemiz var!” dedi. Fatih Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İl Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı İsmet Öztürk ve Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Gülcan Keskin‘i de etiketlediği mesajında, Fikirtepe halkının kentsel dönüşüm endişelerini ve süreci takip ettiklerini hatırlatarak, “İnşallah hayırlı haberleri çok yakında yetkili kurullar üzerinden kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

‘Fikirtepe’ye müjde’ ne?

Peki o hayırlı haberler neydi?..

Fikirtepe kulislerinde konuşulanları, en hızlı ve en doğru gazetecilik ilkesiyle okurlarına sunan imarpanosu.com, bu tweetin ardını araştırdı ve dün akşam Fikirtepe’de herkesin birbiriyle paylaşacağı bu haberi hazırladı.

Halkın haber alma hakkını kişisel WhatsApp gruplarında veya sosyal medya hesaplarında paylaşarak kişisel reklam yapmak yerine herkesin okuyacağı doğru, dürüst ve hızlı gazetecilik yapmayı seçen ve yıllardır bunu basın kurumlarında hayata geçiren Emre Kulcanay tarafından yayınlanan imarpanosu.com, o müjdenin ilk ipuçlarını açıklıyor.

Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com takipçileri, önceki gün yayınladığımız “Fikirtepe’de kira yardımı için düğmeye basıldı!” başlıklı haberi hatırlar… Haberde, Yeni Fikirtepe projesi kapsamında 1 ve 2’inci etaplardaki adalarda yeri olan hak sahiplerinin kira ödemesi için 1 ve 2 numaralı irtibat ofislerine yönlendirme yapıldığını bildirmiştik.

Haberde, ‘Kira yardımı kaç TL?’ diye soran bir ara başlık altında, ‘İstanbul’da kentsel dönüşüm kira yardımı malik için aylık 1.150 TL, kiracı için defaten 2.300 TL, sınırlı ayni hak sahibi için defaten 5.750 TL olarak belirlendi’ bilgi notunu paylaşmıştık.

Müjdenin ilk ipucunu çekiyoruz: Kira ödemesine zam!

imarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni, Gazeteci Emre Kulcanay’ın edindiği bilgilere göre Fikirtepe halkına yapılacak kira ödemesi, 1150 TL’den 1500 TL’ye çıkarılacak. Kulislerde konuşulan şu:

“Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Fikirtepe halkı bize güvendi ve sabretti. Onların beklentilerini boşa çıkarmayalım. Fikirtepeliler yeterince mağduriyet yaşadı, onların yüzünü güldürelim” diyerek kira ödemesi miktarının 1500 TL’ye çıkarılması talimatını verdi.

Bitti mi? Bitmedi!..

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Fatih Kaya’nın mesajındaki ‘hayırlı haberler’ vurgusundaki diğer müjdeler ise yine Fikirtepe kulislerinden edindiğimiz bilgilere göre şöyle:

Yakın zamanda neler açıklanacak?

1- Emsal: Fikirtepelilerin merak ettiği emsal oranı özel bir toplantıyla birlikte açıklanır açıklanmaz, imarpanosu.com’da olacak…

2- Paylaşım oranı: Hak sahiplerinin ne alacağı kesin haliyle belli olacak.

3- Mülkiyet Hakkı: Hak sahiplerinin mülkiyetlerinin netleşmesi ve resmileşmesi

4- Vatandaşların talep ettiği yazılı evrak: Sözleşme ve/veya muvaffakatname yerine geçecek matbu bir belge hazırlanacak. Ve taraflarca imzalanacak.

İşte AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı’nın o müjdeli tweeti:

Av. Kaya’nın müjde tweeti böyle…

Fikirtepe’de kira yardımı için düğmeye basıldı!

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin