Gayrimenkulün Büyük Buluşması RE360 başladı

Türk gayrimenkul sektörünü tüm bileşenleriyle farklılık, yenilik, sürdürülebilir bir gelecek ve ortak yarara odaklanmış 360 derecelik bakış açısıyla bir araya getiren RE360 başladı… İşte detaylar ve program…

Ana sponsorluğunu Aremas’ın üstlendiği “RE360”, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yanı sıra Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi, AYD, ÇEDBİK, GİSP, GKL, GYODER, İSTANBULSMD, İMİB, İNDER, KONUTDER, TDUB, TürkSMD, TYD, ULI ve YASAD gibi mesleki toplum örgütlerinin tam desteğini almış durumda.

Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ve Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen “RE360” başladı.  RE360, sektörü 5-6 Aralık 2017 tarihlerinde Four Seasons Hotel İstanbul The Bosphorus’ta bir araya getiriyor…

Kimler katılıyor?

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Çalık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Fiba Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, TYD ve Martı Otel İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin gibi kendi alanlarındaki yatırımlarıyla Türkiye’de trend oluşturan isimler çarpıcı değerlendirmeleriyle yer alırken, dünya gayrimenkul piyasasına yön veren isimler de konuşmacı olarak katılacak.

Bu isimler arasında uluslararası alanda korkusuz ve parlak bir yazar olarak nitelendirilen Oxford Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Dr. Peter Frankopan, metropolit stratejisinde otorite kabul edilen London LEP Yönetim Kurulu Üyesi-JLL Şehir Araştırmaları Başkanı Greg Clark, Mediaurban Kurucusu ve Akıllı Şehir-Kentsel Dönüşüm Projeleri Danışmanı Maria Sisternas gibi isimler yer alıyor.

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın gündeminde yer almaya kararlı şehirlerin de yeni planlamalarını paylaşacağı “RE360”ta Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, çarpıcı değerlendirmeler yapacak diğer isimler arasında bulunuyor.

“RE360”ta ayrıca “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı İsmail Tüzgen, Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü İmar Denetleme Daire Başkanı Ayşegül Öngel ve Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ da yeni mevzuat ve sermaye piyasası araçları hakkında değerlendirmelerde bulunacaklar. Program şöyle;

 

PROGRAM

1. GÜN

08.00–09.00 KAYIT VE KAHVE

09.00–09.30 Açılış Konuşması

09.30–10.10 Dünyanın Yeni Tarihi

Dr. Peter Frankopan, Oxford Üniversitesi Öğretim Üyesi, Araştırmacı, Tarihçi

Oxford Üniversitesi Öğretim Görevlisi, “Korkusuz ve Parlak” bir Yazar. Ülkemiz ve yakın coğrafyasını yakından ilgilendiren İpek Yolu yaklaşımıyla Dünya tarihi ve geleceğini cesurca yorumlayan Frankopan’ın eşsiz bilgi ve içgörüsü ile şifreleri çözmeye, yakında yüzleşeceğimiz gerçeklerle tanışmaya hazır olun. Frankopan’ın son kitabı, “The Silk Roads: Dünyanın Yeni Tarihi” ile uluslararası bir sansasyon yarattı. Kitap, İngiltere, Çin ve Hindistan’da listelerde 1 numaraya yükselirken, Frankapon’a da “korkusuz ve parlak tarihçi” unvanını getirdi. Bu oturum, Dünyanın yakın geleceği ve küreselleşmeye dair algıları değiştirecek

10.10-10.40 KAHVE MOLASI

10.40–11.20 Toplumsal Dip Dalgalar ve Bizim Akvaryumun Dışındaki Türkiye

Bekir Ağırdır, KONDA Araştırma Genel Müdürü

Gündelik hayatın ritmi değişirken ne yapmalı? Toplumsal rızayı anlamak neden gerekli? Toplum ve insan ile ilişkili şirket olmak neden önemli? Dünya’da ve Türkiye’de olanlar ışığında bize, şirketlerimize çok önemli içgörüler sunacak bir oturum. Toplumumuza ayna tutan çok değerli bir uzman, Bekir Ağırdır RE360’ta!

11.20–11.50 Yaşanacak Kentler

Greg Clark, London LEP Yönetim Kurulu Üyesi, JLL Şehir Araştırmaları Merkezi Başkanı

UCL’de şehir liderliği profesörlüğü, London School of Economics’te LSE şehirleri için uluslararası üyelik, ULI üyeliği ve OECD’de stratejik danışmanlık gibi görevleri ile metropolit strateji oluşturulması konularında uzman bir isim. New York, Oslo, Salvador, Viyana ve daha bir çok şehir için uluslararası danışmanlık görevini üstlenmiş ve bunun yanı sıra bir çok şehir ve ülke için yönetim reformlarının yapılmasına katkı sağlamış ödüllü bir isim, Greg Clark’tan bu oturumda; Avrupa’nın önemli şehirlerinden İstanbul’a uzanan yoğunluk deneyimlerini ve çözüm önerilerini dinleyeceğiz.

11.50–13.30 ÖĞLE YEMEĞİ

13.30–14.30 Sektör Gündeminden:
Gayri-Menkul: Gayrimenkulde Sermaye Piyasası Araçları

Gayrimenkulde sermaye piyasası araçlarının rolü ve güvenli bir yatırım ortamı oluşturmaya katkılarının, kurumsal yabancı yatırımcılar için yaratacakları çekimin ele alınacağı, konu tüm yansımaları ile masaya yatırılacağı bir oturum.

13.30-13.40 Mücahit Demirtaş, T.C..Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı

13.40-14.30 Moderatör: Ersun Bayraktaroğlu, PwC Türkiye Şirket Ortağı ve PwC Gayrimenkul Sektörü Ülke Lideri

Ahmet Akbalık, Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Himmet Karadağ, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı

İsmail Tüzgen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı – Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü Dönüşüm Alanları Daire Başkanı

Mehmet Ali Ersarı, Ak Portföy Genel Müdür Yardımcısı

14.30–14.50 Pazarlama: Geleceğin Tüketicisine Bakış

Nüzhet Algüneş, bpnİstanbul CEO

14.50–15.30 KAHVE MOLASI

15.30–15.40 Akıllı Şehirler Akıllı Sistemler İle İnşa Edilir

Dr. Fatih Gündoğan, İBB İSBAK A.Ş Genel Müdür Yardımcısı

Akıllı Ulaşım Sistemleri’ndeki 30 yıllık AR-GE, danışmanlık ve entegrasyon tecrübesini Akıllı Şehir Çözümleri’ne aktararak misyonunu genişleten İSBAK’ın önemli projelerinin başındaki isimden Türkiye’de ve dünyada Akıllı Şehir’in Mimarı olma yolundaki adımları dinleyeceğiz.

15.40–15.55 Gayrimenkul Dijitalleşiyor

Modern ve yaşam kalitesi yüksek akıllı şehirler oluşturmak gerekiyor. Daha akıllı binalara, daha akıllı enerji çözümlerine, daha akıllı iletişim ve bilgi teknolojilerine duyulan gereksinim belirginleşiyor. Akıllı teknolojiler bu oturumda mercek altına alınıyor

15.55–16.45 Gayrimenkul Fikir Önderleri 2017’yi değerlendiriyor? 2018 den ne bekliyorlar?

RE360; Gayrimenkul sektörüne yön veren firmaların patronlarının oturumu Avi Alkaş’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek, 360 derecelik bir buluşmadan, dört dörtlük değerlendirmeler. “Güldürürken düşündüren” anekdotlar. Sektörün bugünü ve yarınına dair samimi öngörüler, planlar bu oturumda.

Moderatör: Avi Alkaş, JLL Türkiye Ülke Başkanı, Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet Çalık, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Erden Timur, Nef İcra Kurulu Başkanı

Süleyman Çetinsaya, Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

Murat Özyeğin, Fiba Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

PROGRAM

2. GÜN

09.15 KAYIT VE KAHVE

09.30–09.50 ESKİŞEHİR, Anadolu Bozkırında Parlayan Bir Yıldız

Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, geleceğe yatırım yapmak isteyen iş adamlarını ve gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen firmaları, bu tarihi fırsat için kente çağırıyor.

09.50–10.10 KAYSERİ, Yeni Vizyonu İle Yine Gözde…

Mustafa Çelik, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı

Uluslararası cazibe merkezi olma hedefleri doğrultusunda, dev projeleri ile yatırım fırsatları sunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik tüm yatırımcıları kente davet ediyor.

10.10–11.00 Yeni İmar Yönetmeliği: Peki Şimdi Ne Olacak?

İnşaatta kuralları değiştiren, imarı disipline etmek amacıyla hazırlanan yeni imar yönetmeliği bu oturumda masaya yatırılacak.

Moderatör: Prof. Dr. Gürsel Öngören, Öngören Hukuk Bürosu, Kentsel Dönüşüm Hukuk Platformu Başkanı

Ayşegül Öngel, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü İmar Düzenleme Dairesi Başkanı

Ali Faruk Göksu, Kentsel Strateji Kurucu Ortak

Makbule Yönel Maya, TSKB Gayrimenkul Değerleme AŞ. Genel Müdür, MRICS

Ratip Kansu, Kansu Mimarlık, Yüksek Mimar

Z. Altan Elmas, Konutder Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı

11.00–11.30 KAHVE MOLASI

11.30–11.40 Her şey İyi Hoş da Bugün İçin Aslolan Markalaşarak Satış! Peki Ama Nasıl?

Vedat Arslan, Aremas Gayrimenkul Kurucusu ve Genel Müdürü

11.40–12.10 Serdar Erener, Reklam Tasarımcısı

12.10–14.00 ÖĞLE YEMEĞİ

14.00–14.40 Sektöre Özel, Sektörün Konferansı RE360’a Özel Bir Araştırma!

Ali Baki Usta, AND Gayrimenkul Genel Müdür

14.40–15.00 Barcelona: Başarılı bir Kentsel Yenilenme Deneyimi

Maria Sisternas, Mediaurban Kurucusu, Akıllı Şehir ve Kentsel Dönüşüm Projeleri Danışmanı, ULI Barcelona Üyesi

MÖ 200’de kurulmuş çok eski bir şehrin, özgün yenilenme hikayesini, Barselona Kent Meclisi1nde Şehircilik Projelerinden sorulu Direktör olarak görev almış genç ve yetkin bir isimden dinleyeceğiz. Ürettiği kentsel plan ve projeleri, koruduğu ve geliştirdiği görkemli mimari eserleri, teknolojik gelişimi ve başarılı bir turizm merkezi olmanın ötesine geçen “sürdürülebilir yenilenme süreci “ile Barselona mercekte! Yaşanan kentsel dönüşüm kadar, dönüşümün ele alınış sürecini ele alan, sektörümüze ilham verecek bir oturum RE360’ta.

15.00–15.10 Gayrimenkul Yatırımlarında Kentsel & Mekânsal Riskler

Yük. Mimar İshak Kurtuluş ALTUN, TUVIMER (Türkiye Veri İşleme Merkezi) Kurucu Ortak ve Genel Müdürü

15.10–15.50 Yeni Yatırım Fırsatları Nelerdir?

İştah kabartan fırsatlar, yatırımcıların 2018’de hayata geçirmeyi planladığı projeler ve sektörümüzü kazanç vaat eden yeni alanları bu panelde!

Moderatör: Ali Saydam,Bersay İletişimGazeteci, Yazar, Halkla İlişkiler ve İletişim Uzmanı

Oya Narin,Martı Otel İşl. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Burhan Özkan, Maya TV,. Onursal Başkanı

* Panelistler Belirlenmektedir.

 

Bunları da beğenebilirsin