Kiracıyı da mutlu eden ‘özel’ dönüşüm: Piyalepaşa İstanbul

Piyalepaşa İstanbul, bilindik kentsel dönüşüm projelerinin arasından ‘kiracıya da ödeme yaparak’ sıyrılıyor… Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, temeli atılan Piyalepaşa İstanbul projesinin detaylarını Emre Kulcanay’a açıkladı…

Emre KULCANAY imarpanosu.com ÖZEL HABER
Emre KULCANAY imarpanosu.com ÖZEL HABER

Beyoğlu’nun Piyalepaşa semtini modernize eden Piyalepaşa İstanbul projesi için düğmeye basılıyor. Projenin temel atma töreni, Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ve Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle, 6 Mayıs Cuma günü atıldı….

TEMEL ATMA TÖRENİNDEN FOTOGALERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Piyalepasa1

Geçtiğimiz yıl düzenlenen lansmanla görücüye çıkan Piyalepaşa İstanbul projesi, 800 milyon dolarlık yatırımla 82 dönüm arazi üzerinde hayata geçiriliyor. Projede 55 metrekareden 207 metrekareye, 1+1’den 4+1’e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 760 konut ve 190 rezidans yer alıyor. Piyalepaşa İstanbul ayrıca 3 bin 500 metrekare büyüklüğündeki kapalı sosyal tesis alanı ile yüzde 48 yeşil donatı alanına da sahip.

PİYALEPAŞA İSTANBUL FOTOGALERİSİ İÇİN TIKLAYIN!

2018 yılı sonunda teslim edilmesi planlanan projenin teknik özellikleri kadar kentsel dönüşüm hikayesi de ilginç… Çünkü, Türkiye’nin ilk ‘özel’ kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini taşıyan projede, sadece ev sahipleriyle anlaşma yoluna gitmek yerine ‘kiracıları da mağdur etmemek üzere görüşmeler yapıldı ve uzlaşmaya varıldı. İstanbul’un en köklü bölgesi Beyoğlu’nun en özel semti Piyalepaşa’yı dönüştüren projenin dönüşüm hikayesini Piyalepaşa Gayrimenkul’ün Genel Müdürü Kaan Yücel ile konuştuk…

Piyalepaşa İstanbul projesinin tüm süreçlerinde işin başındaki isim Kaan Yücel, projenin detaylarını anlatyor...
Piyalepaşa İstanbul projesinin tüm süreçlerinde işin başındaki isim Kaan Yücel, detayları anlatıyor…

KAAN YÜCEL KİMDİR? TANIŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

Piyalepaşa İstanbul projesi için çalışmalar ne zaman başladı? Kısaca özetler misiniz?

Piyalepaşa İstanbul’un lansmanını Mart ayında dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’de gerçekleştirdik. Ardından lansmanımızın Türkiye ayağını yeni reklam filmimizle birlikte yaptık. Aslına bakarsanız Polat Holding’in Piyalepaşa semti ile olan bağı 25 yıl öncesine dayanıyor. Dolayısıyla bu bölgeye yatırım yapmak, bölgenin eski canlılığına kavuşmasına katkı sağlamak grubun vefa borcudur diyebiliriz. Bu projeye başlamamızın en büyük sebeplerinden biri de kök saldığımız topraklara ve kültürel değerlerimize duyduğumuz saygıdır.

Piyalepasa2

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat’ın özellikle de Piyalepaşa sakinleriyle ilgili hassasiyetini biliyoruz. Hatta bu konuda sizden özel bir ricası da olmuş, özellikle de anlaşma konusunda… O ricayı ve yaptıklarınızı bizimle paylaşır mısınız? Bölgede kaç hak sahibi vardı, onlarla hangi koşullarda anlaşma sağladınız?

Kentsel dönüşümde yol almak için karşılıklı iletişimin şart olduğunu düşünüyoruz. Buradaki süreç boyunca tüm vatandaşlarımızı zorda bırakmadan, sosyal uzlaşmaya dayalı bir süreç yönettik ve yönetmeye de devam ediyoruz. Kişiye özel çözüm üretebilecek sabrı gösterebildiğiniz zaman başarılı oluyorsunuz. Görüşmeleri bire bir kendimiz yaptık. Her bir eve girdik ortak bir paydada buluşmak için gerektiğinde kahvehanede bir araya geldik, çeşitli etkinliklerde buluştuk, sokakta yürüdük konuştuk ve hepsine bire bir çözümler üretmeye çalıştık. Taşınmalarına, kiralarına yardımcı olduk.

Sonuç olarak hiçbir bölge sakinini mağdur etmiyor, tüm yasal yükümlülüklerimizi ve vicdani sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz.

PİYALEPAŞA İSTANBUL NEREDE? YOL TARİFİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

Piyalepaşa İstanbul tamamlandığında kaç kişi için bir yaşam alanı olacak? Projede hayata dair neler sizi heyecanlandırıyor?

Yaşam, alışveriş ve eğlenceyi bir arada sunduğumuz Piyalepaşa İstanbul’da 55 metrekareden 207 metrekareye, 1+1’den 4+1’e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 760 daire ve 190 rezidans yer alıyor.

Özellikle Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyan Piyalepaşa İstanbul’un en çarpıcı özelliği; şehirde yaşayanların özlemini duyduğu “semt kültürünü” yeniden canlandıracak olması. Piyalepaşa İstanbul’u kademeli cepheleri, geniş saçakları, cumbaları, havuzları ve iç avlu sistemiyle bulunduğu semtin tarihi dokusuna uyumlu bir tasarım anlayışı olarak kurguluyoruz.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK ESKİ BAKANI SARI ‘ÖRNEK’ GÖSTERMİŞTİ! O ÖZEL AÇIKLAMA İÇİN TIKLAYIN!

Piyalepaşa İstanbul aynı zamanda 550 metre uzunluğunda ve 17 metre genişliğindeki Alışveriş Sokağı ile ulusal ve uluslararası 120 mağazasıyla İstanbulluların yeni alışveriş merkezi olmaya aday. Proje içerisindeki 2 katlı Alışveriş Sokağı’nda mağazaların yanı sıra; 9 salonlu sinema kompleksi, zengin fastfood noktaları ile farklı damaklara hitap eden seçkin restoran ve kafeler yer alacak. Alışveriş Sokağı ile İstanbulluları şehre ve sokağa geri çağırmayı hedefliyor ve ‘yaşayan’ bir mahalle dokusu yaratmaya çalışıyoruz.

Konut sahiplerimiz için 3 bin 500 metrekareden oluşan kapalı sosyal tesis alanında; fitness salonundan kapalı basketbol sahasına, kapalı havuzdan çocuk havuzuna, saunadan buhar odasına ve SPA hizmetlerine kadar birçok sosyal imkânı bir arada sunuyoruz. Çocuklar için de ekstra oyun alanları barındırıyoruz bunlarla birlikte en önemli özelliklerimizden biri yüzde 48 oranında yeşil alanımızın olması bu sayede doğayla iç içe huzur ortamı vadediyoruz.

Projenin temelleri atıldı, proje ne zaman bitecek 2018’in hangi ayında bir planlama var mı? Etap etap mı teslim edeceksiniz, tüm proje tamamlandığında mı yaşam başlayacak burada?

Piyalepasa3

Piyalepaşa İstanbul’da yaşamın 2018 yılının sonunda başlamasını hedefliyoruz.

Piyalepaşa İstanbul’da konut fiyatları şu an itibariyle hangi aralıktadır? Proje tamamlandığında yatırımcısına ne kadar prim yaptırmasını tahmin ediyorsunuz?

Projemiz içerisinde yer alan konutların satış fiyatı 837 bin 800 TL, rezidansların fiyatı ise 706 bin 200 TL’den başlıyor.

Biz Piyalepaşa’da sadece bir proje hayata geçirmiyoruz. İçerisinde konuttan iş yerlerine, otelden ticari ünitelerine, marketten bakkalına herkesin ve her şeyin bir mükemmel bir uyum içerisinde yer alacağı bir semt kurmayı hedefliyoruz. Yürekten inanıyoruz ki, bizim büyük bir heyecan ve umutla yeniden kurmaya çalıştığımız bu semt, 5 yıl sonra herkesin yaşamak isteyeceği bir semt olacak. Tüm hassasiyetimiz ile bölgede sürdürdüğümüz dönüşüm ve yapılan diğer yenileme çalışmalarının da katkısıyla, Piyalepaşa İstanbul projesi tamamlandıktan sonra yatırımcısına yüksek oranda kazanç sağlayacak.

Piyalepaşa’yı modernize edecek proje, Beyoğlu’na neler katacak? Kentsel dönüşüme yine bu bölgede devam edecek misiniz?

Piyalepaşa; çarpık, eski, ruhsatsız, kaçak, güvensiz ve kötü yapılaşma ile sorunlu zemin koşulları yüzünden afet riski barındıran bir semt. Bu sebeple de Kentsel Dönüşüm Yasası ile birlikte Bakanlar Kurulu tarafından ‘Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’ uyarınca riskli alan ilan edildi. Bölgedeki düzensizliğin ve karmaşanın son bulması, yeni ve sağlam evlere kavuşulması için yapılacak düzenleme bir ihtiyaç ve zorunluluk. Biz de Piyalepaşa İstanbul olarak bu yeni yapılaşma ile Piyalepaşa semtinin çehresini değiştireceğiz. Amacımız, şehrin tam merkezinde yer alan bu semti tarihine ve kendine yakışır biçimde dönüştürmek.

PİYALEPAŞA İSTANBUL’DA SON DURUM FOTOGALERİSİ İÇİN TIKLAYIN!

Piyalepaşa’nın çehresini değiştirecek, modern, güvenle yaşanabilecek ve geçmişin özlenen yaşamını canlandıracak bir semt yaratacağız. Piyalepaşa semtinde sadece yapısal olarak değil sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda da bir dönüşüme öncülük edeceğiz. Sosyo-ekonomik bir gelişim ve dönüşüm ile de bölgenin topyekün gelişmesini sağlayarak yeni bir “Piyalepaşa” semti oluşturmayı hedefliyoruz.

Şu an tüm konsantrasyonumuzu Piyalepaşa İstanbul projemize verdik. Projemizi en iyi şekilde tamamlamak ve Piyalepaşa bölgesine de katkıda bulunarak projemizden ev sahibi olan yatırımcıları yaptıkları tercihte ne kadar haklı olduklarını göstermek istiyoruz.

Piyalepaşa İstanbul iletişim

Satış Ofisi Adres: İstiklal Mah. Piyalepasa Bulvarı 20/1A Beyoğlu İstanbul
Tel: 0 850 622 04 04 – 0 212 212 04 04
E-mail: info@piyalepasa.com.tr
Web: www.piyalepasa.com.tr

Bunları da beğenebilirsin