Konut kredisi faiz oranı 0.79’a düşüyor

Konut kredisi faiz oranı yüzde 0.79'a düşüyor... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamasından sonra üç kamu bankası Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank daha önce 0.99'a düşürdüğü konut kredisi faiz oranını 0.79'a düşürdüklerini açıkladı. Peki 0.79'luk oran ne zamandan itibaren geçerli olacak? Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank konut - taşıt - ihtiyaç kredisi faiz oranları ne kadar? İşte detaylar...

Konut kredisi faiz oranı kaça iniyor? Konut kredisi faiz oranı yüzde kaç oldu? Konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99’dan kaça iniyor? Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı indirimli yeni oran ne zamandan itibaren geçerli olacak? Konut kredi faiz oranı ne zaman yüzde 0.79 olacak? Ziraat, Halkbank, Vakıfbank konut – taşıt – ihtiyaç kredisi faiz oranları ne kadar? Halkbank konut kredi faiz oranı kaç? Ziraat konut kredi faiz oranı ne kadar? Vakıfbank konut kredi faiz oranı yüzde kaç? İşte cevaplar…

Müjdeyi Albayrak verdi

Kredi faiz oranları ile ilgili araştırmalar hız kesmeden devam ederken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan son dakika müjdesi geldi. Bakan Albayrak kamu bankalarının sıfır konutta 0.99 olan faiz oranını 0.79’a indireceğini duyurdu.

Ekonomide yaşanan olumlu tablo kredi faiz oranlarına yansıdı. Bir süredir vatandaşlar tarafından talep edilen, ev sahibi olmak isteyen kişiler tarafından dillendirilen konutta faiz indirimi ile ilgili Bakan Albayrak’tan son dakika müjdesi geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni yıla girerken Şırnak’tan güzel bir mesaj vermek istediğini belirterek, konut faizini 0.20 puanlık düşüşle 0.79’a çektiklerini açıkladı.

Konut kredisi faiz oranı 0.79 ne zamandan itibaren geçerli olacak?

Bakan Albayrak Halkbank, Ziraat, Vakıfbank’ın (3 kamu bankası) konutta faizleri 0.79’a çektiğini duyurdu. Yeni oranlar 1 ocak’tan itibaren geçerli olacak. Peki bu haberle birlikte ihtiyaç – taşıt – konut kredisi faiz oranları nasıl oldu? Hangi banka hangi oranı uyguluyor?

Konut kredisi faiz oranları en güncel haliyle haberde…

İşte Ziraat, Halkbank, Akbank, Vakıfbank, Garanti, İş Bankası ve diğer bankaların güncel kredi faiz oranları…

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI:

Tüketici kredisi: 1.17
Taşıt kredisi: 1.21
Konut kredisi: 0.79

VAKIFBANK FAİZ ORANLARI:

Konut kredisi: 0.79
Taşıt kredisi: 1.45
İhtiyaç kredisi: 1.08

HALKBANK FAİZ ORANLARI:

İhtiyaç kredisi: 1.19 (Maaş müşterileri) – 1.25 (Diğer müşteriler)
Taşıt kredisi: 1.19
Konut kredisi: 0.79

AKBANK FAİZ ORANLARI:

İhtiyaç kredisi: 1.45
Taşıt kredisi: 1.13
Konut kredisi: 0.99

GARANTİBBVA FAİZ ORANLARI:

Dijital ihtiyaç kredisi: 1.14
Konut kredisi: 1.02
Taşıt kredisi: 1.23

YAPI KREDİ FAİZ ORANLARI:

Bireysel ihtiyaç kredisi: 1.41
Konut kredisi: 1.09
Taşıt kredisi: 1.09

İŞ BANKASI FAİZ ORANLARI:

İhtiyaç kredisi: 1.09
Taşıt kredisi: 1.1
Ev kredisi: 0.99

DENİZBANK FAİZ ORANLARI:

İhtiyaç kredisi: 1.59
Mortgage kredisi: 1.99
Taşıt kredisi: 1.31

Sabah

Bunları da beğenebilirsin