Kürşat Ufuk’tan Raci Şaşmaz’a sert cevap FOTO-VİDEO

Pana Holding Yönetim Kurulu Başkanı Raci Şaşmaz'ın şikayeti üzerine gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Pana Yapı eski CEO'su Kürşat Ufuk çok sert konuştu.

Pana Yapı eski CEO’su Kürşat Ufuk, Pana Holding Yönetim Kurulu Başkanı Raci Şaşmaz’a Kartal’daki İstanbul Anadolu Adliyesi’nden sert cevaplar verdi.

Kürşat Ufuk, Raci Şaşmaz’ın şikayeti üzerine gözaltına alınmış; dün geceyi Gayrettepe Emniyet Müdürlüğü binasında geçirdikten sonra adliyeye getirilerek savcı ve hakim karşısında ifadesini vererek ‘yurtdışına çıkma yasağı ve adli kontrol’ şartıyla serbest bırakıldı.

KÜRŞAT UFUK’UN EMNİYETTE VERDİĞİ İFADE İÇİN TIKLAYIN!

Ufuk Ailesi, bugün imarpanosu.com’da da yayınlanan basın açıklamasının ardından adliyede tam kadro kameraların karşısına geçti.

UFUK AİLESİ’NİN BASIN AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYIN!

Kürşat Ufuk, basın mensupları aracılığıyla kamuoyuna şu açıklamayı yaptı… (Açıklamanın videosunu aşağıda izleyebilirsiniz…)

Raci Şaşmaz tarafından yazılan senaryonun…

Kürşat Ufuk:Raci Şaşmaz tarafından senaryosu yazılan, Fikirtepe’deki insanların ve mağdurların dolandırılması operasyonu bugün tam tersiyle sonuçlanmıştır.

Çünkü biz de Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştuk geçen haftalarda. Yaklaşık 450 milyon TL civarında bir para Kıbrıs üzerinden yurtdışına çıkarıldı. Borsada Denge, Artı holdingin hisseleri üç ay içinde yüzde 800 arttı. Artı yatırım hisseleri yüzde 500 civarında bir artış yaptı. Bu hareketlere engel olmak istediğimiz için de… Yani; hem Fikirtepe’de inşaat yaptığımız insanların dolandırılmasına engel olmak hem de borsadaki bu manipülasyon yüzünden daha çok insanın mağdur olmasını önlemeye çalıştığımız için günah keçisi haline geldik. Hatta annem dahil tutuklama talebiyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuş. Tamamen aile fertleri üzerine yapılan bir şey, sağolsun hakim beye durumu anlatınca serbest bırakıldık.

Dava süreci devam edecek, bizim de onlarla ilgili yaptığımız suç duyuruları devam ediyor. Herkese çok teşekkür ediyorum. Arayanlara destek olanlara, bu mücadele sürecek.”

Fikirtepe’ye birlik beraberlik mesajı

Kürşat Ufuk, imarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’ın “Fikirtepe’de mağdur edilen 1960 aileye mesajınız nedir?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Onlarla beraberiz, biz de mağduruz ama onların yanındayız. Hep birlikte bu işi çözmeye çalışacağız. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla iletişime geçerek insanların mağduriyetini gidermeye çalışacağız.

Raci’nin bu yaptığı hareketleri farketmeyerek aslında bizim de bir sorumluluğumuz var ciddi anlamda. Çünkü arsa sahiplerini 18 ay önce anladım bu operasyonu demişti ama biz bir türlü farketmemişiz. Bundan dolayı da kendimizi sorumlu hissediyoruz. Zaten 6-7 aydır da uğraşıyoruz bu sorumlulukla. Bugün bizim üzerimize atılan bu operasyonla bunu kapatmaya çalıştılar ama inşallah sonuçları göreceğiz.”

Av. Azad Ekici:

“Öncelikle, söz konusu suçlamalara ilişkin tüm dayanaklar ve deliller, müvekkilimiz tarafından dün polis teşkilatına bugün de savcılık teşkilatına verilmiştir. Savcı ve hakim beyler delillere baktıktan sonra asıl usulsüzlük yapanların, asıl suçluların kim olduğu kanaatine zannımca vardılar ve müvekkillerimiz serbest bırakıldı. Bu süreci takip edeceğiz, müvekkilerimizin üzerine atılan bu iftira ve baskılara cevap vereceğiz. Hiç kimse bu konuda bu saatten sonra hukuki olarak merak etmesin. Müvekkilimiz zaten tüm bilgileri bilen kişi olduğu için müvekkilimizi korkutmak amacıyla bu bilinenlerin söylenmemesi için baskı yapılmakta bu da onun bir parçasıydı. Müvekkilimiz bugün bunu elindeki delil ve açıklamalarıyla aştı. Bugünden sonra artık biz gerekli tüm şikayetlerin takipçisi olacağız. Herkese teşekkür ediyoruz. Dua edenlerden Allah razı olsun.”

 

Bunları da beğenebilirsin