LİVZA Zeytinburnu fiyat listesi 650 bin TL’den başlıyor

30 yıla yakın bir süredir inşaat sektöründe faaliyet gösteren TESA Yapı’nın LİVZA Zeytinburnu projesinde ön talep toplama dönemi başladı. İşte detaylar…

Bölgenin özel sektör eliyle yapılan en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğiyle ön plana çıkan proje, 65 milyon TL yatırım tutarıyla Zeytinburnu’nun eşsiz lokasyonunda hayat bulacak.

1988 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve şu anda TESA Grup çatısı altında faaliyetlerine devam eden TESA Yapı’nın LİVZA Zeytinburnu projesinde, yoğun talep üzerine lansmandan önce ön talep toplanmaya başlandı. Bölgenin özel sektör eliyle yapılan en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşıyan proje, 65 milyon TL yatırım tutarıyla hayata geçiriliyor. İstanbul’da ulaşımı en kolay ve merkezi lokasyonlarından birinde konumlanan proje, 2 bin 500 metrekare arsa alanı üzerinde yükselecek.

Yatırımcısına yüzde 40’a yakın getiri vaat eden LİVZA Zeytinburnu, eşsiz mimarisi ve sosyal donatılarıyla sakinlerine şehrin merkezinde eşsiz bir yaşam sunuyor. Hafriyat çalışmalarına başlanan proje, 2019 Temmuz ayında teslim edilecek. Zeytinburnu lokasyonunda bu çapta büyük bir kentsel dönüşüm projesinin çevredeki diğer kentsel dönüşüm projelerine de ivme kazandırması beklenen LİVZA Zeytinburnu’nun bölgenin tüm ihtiyaçlarına cevap vermesi bekleniyor.

Kentsel dönüşümün özellikle Zeytinburnu lokasyonu için elzem olduğunu vurgulayan TESA Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asım Sağlam, “Avrupa Yakası’nın ulaşımın merkezinde yer alan Zeytinburnu, yaklaşık 300 binlik nüfusuyla İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biridir. Zeytinburnu ilçesinde yapılması planlanan kentsel dönüşüm süreci gerçek anlamda bir kentsel yenilenme süreci olacaktır. Türkiye’de kentsel dönüşüm süreci daha çok depreme dayanıksız yapıların dönüşüm süreci gibi algılansa da aslında yapılan bununla sınırlı değildir. Biz, bu anlamda projelerimizi hayata geçirirken sadece yıkıp yerine yenisini yapmayı hedeflemiyoruz. Bölgenin tamamen dönüşümünü sağlayarak çevrede bulunan sakinlerine güvenli ve eşsiz yaşam alanları da sunmayı hedefliyoruz. Hayata geçireceğimiz LİVZA Zeytinburnu’nu da bu hedef doğrultusunda inşa edeceğiz. Projemizin çevrede bulunan diğer kentsel dönüşüm projelerine de ivme kazandırmasını bekliyoruz. Türkiye’nin dönüşümü için çıktığımız bu yolda sürdürülebilir kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Deniz manzaralı daireler…

Avrupa Yakası’nın ulaşım merkezi Zeytinburnu’nda yükselecek olan LİVZA Zeytinburnu, sunduğu eşsiz deniz manzarası ve Marmaray, Avrasya Tüneli gibi mega projelere ev sahipliği yapan konumuyla ön plana çıkıyor. Projenin hemen yanı başında 2019 yılında tamamlanması beklenen ve büyüklüğü yaklaşık 90 bin metrekare olacak olan şehir parkının ise projeye ayrıca değer katması bekleniyor. Birçok ulaşım aracının kesiştiği noktada yer alan projenin hemen önünde ise Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme ve Yenikapı-Sefaköy metro hattına ait olmak üzere iki ayrı hattın metro durakları yer alıyor.

LİVZA Zeytinburnu fiyat

15 katlı tek blok, 101 daire ve 8 adet iki katlı ticari alandan oluşan LİVZA Zeytinburnu’nda, daireler 650 bin – 1 milyon 750 bin fiyat aralığında bulunuyor. TESA Yapı, üç ayrı banka ile yapılacak olan garantörlük anlaşmaları ile de özel faiz oranlarıyla satış yapmanın yanı sıra kendi bünyesinde kredili ya da vadeli ödeme seçenekleri sunarak müşterilerine özel ödeme alternatifleri de geliştiriyor.
LİVZA Zeytinburnu; ev sahiplerine, proje yapımında kullanılacak inşaat tekniği sayesinde kirişsiz, ferah bir yaşam alanı sunuyor. 1+1 dairelerin olmadığı, tamamen aile konseptiyle hayata geçirilen projede; 2+1 daireler 88 ila 115 metrekare, 3+1 daireler 127 ila 152 metrekare, 4+1 daireler ise 198 ila 208 metrekare olarak tasarlandı. Projenin satılabilir alanı 15 bin, inşaat alanı ise yaklaşık 20 bin metrekare olarak belirlendi.

Sakinlerine huzurlu bir yaşam vaat eden projede 4 kat otopark bulunuyor. 1050 metrekare sosyal alana sahip projede; mini futbol sahası, kapalı çocuk oyun alanları, bilardo ve masa tenisi alanları, ayrıca sauna, Fin hamamı, Türk Hamamı, dinlenme alanları, fitness center, yeşil yürüyüş alanı ile bay-bayan çok amaçlı sohbet toplantı alanları ve mescitler de bulunuyor. Projede ayrıca özel peyzaj düzenlemesi gibi açık sosyal donatı alanları da yer alıyor.

TESA Yapı

1988 yılında inşaat sektöründeki faaliyetlerine başlayan TESA Grup iştiraki olan TESA Yapı, bugüne kadar birçok prestijli toplu konut ve ticari gayrimenkul projesine imza attı. Kurumsal kimlik çalışmalarını markalaşma ile sürdüren TESA Yapı, ‘LİVZA’ markası ile konut projeleri geliştirerek sektörde adından sıkça söz ettiriyor. Şimdilerde İstanbul’un merkezi lokasyonlarından Zeytinburnu’nda özel sektör eliyle yapılan en büyük kentsel dönüşüm projelerinden LİVZA Zeytinburnu projesini başlatan şirket; kaliteli, modern ve sağlam yapılar inşa etmeyi kendine ilke edindi. İnovatif malzemeleri geleneksel değerlerle birleştirerek kompozit bir üslup oluşturan TESA Yapı, modern toplumun sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, geleneksel aile değerlerini ve mahalle kültürünü odak alan yapılara imza atıyor.

Bunları da beğenebilirsin