Mehmet Özhaseki’den Efekta Mimarlık’a ziyaret

Efekta Mimarlık, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş’ı MIPIM 2017 standında ağırladı. Bakan Özhaseki ve Demirtaş, Efekta Mimarlık’ın kentsel dönüşüm projesi tasarımlarıyla ilgili Efekta Mimarlık Başkanı Yüksek Mimar Kayhan Çakanel’den detaylı bilgi aldı…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Müsteşar Yardımcısı – İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş ve beraberindeki heyet ile Efekta Mimarlık’ın MIPIM 2017 standını ziyaret etti. Efekta Mimarlık Başkanı Yüksek Mimar Kayhan Çakanel ile bir süre görüşen heyet, Efekta Mimarlık’ın kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi aldı.

MIPIM’e Efekta Mimarlık damgası

Dünya çapında gerçekleştirdiği farklı ölçekteki mimari tasarımları ile üst düzey nitelikli projelere imza atan Efekta Mimarlık, Türkiye’ye kazandırdığı kentsel dönüşüm projeleriyle dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’e damga vuruyor. Kahramanmaraş, Okmeydanı, Esenler bölgesinde yaklaşık 6 milyon metrekarelik alanda, Fikirtepe’de 6 adada toplam 1 milyon metrekarelik alanda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri, Türkiye’den fuara katılan bin proje arasında yıldızı parlayan projeler olarak dikkatleri üzerine çekiyor

Mimari ve mühendisliğiyle Türkiye’nin en iddialı projelerinden olan Kahramanmaraş, Okmeydanı, Esenler ve Fikirtepe’de hayata geçireceği kentsel dönüşüm projeleriyle MIPIM’e katılan Efekta Mimarlık’ın kentsel dönüşüm projelerindeki başarısı yabancı yatırımcıların da dikkatini çekiyor.

Kayhan Çakanel: “Ülkemize değer kazandırıyoruz”

Efekta Mimarlık Başkanı Yüksek Mimar Kayhan Çakanel
Efekta Mimarlık Başkanı Yüksek Mimar Kayhan Çakanel

Türkiye’nin tanıtımına yönelik olarak DISCOVER TURKEY logosunu kullanmaktan gurur duyduklarını ifade eden Efekta Mimarlık Başkanı Yüksek Mimar Kayhan Çakanel, “Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olan MIPIM’i sadece projelerimizin değil, ülkemizin tanıtımına yönelik önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’nin potansiyeli, dünya tarafından çok yakından takip ediliyor. Biz Kahramanmaraş’ta şehir merkezinde ve Kahramanmaraş Kalesi ile tarihi çarşının hemen yanı başında yer 240 bin metrekarelik alanda gerçekleştirdiğimiz kentsel dönüşüm projesi ile ilgiyi Anadolu’ya da kaydırmak istiyoruz. Biz de fuarda tanıtımını yapacağımız kentsel dönüşüm projelerimizle ülkemize değer kazandırdığımızı düşünüyoruz” dedi.

Kentsel dönüşümde Efekta imzası

Kayhan Çakanel, Efekta Mimarlık’ın fuarda sergilediği kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili şu bilgileri paylaştı:
“Gerek devlet kurumlarımız gerekse özel sektör yatırımcıları aracılığıyla Türkiye’ye kazandırdığımız kentsel dönüşüm projelerini fuar süresince yatırımcılarla buluşturacağız. Kentsel dönüşüme attığımız imzayı sergileyeceğiz.
Bu kapsamda; Kahramanmaraş projesinin yanı sıra farklı mimari gruplar ile işbirliği içerisinde sürdürdüğümüz 2 milyon 500 bin metrekarelik alanı kaplayan Okmeydanı kentsel tasarım projesi; Esenler’de projeyi üstlenen mimari grubun içerisinde yer aldığımız 3 milyon metrekarelik alanda yapılan Esenler Kentsel Dönüşüm Projeleri ile Türkiye’de kentsel dönüşümün simge bölgesi haline gelen Fikirtepe’de 6 adada, toplam 1 milyon metrekarelik alanı kaplayan kentsel dönüşüm projelerimizle fuarda yer alıyoruz. Böylece imzamızı attığımız kamusal ve ticari projeler ile en son teknolojik tasarıma sahip yerel mimarinin öne çıktığı ve karma kullanım fonksiyonlarına sahip projelerimizi dünya kamuoyuna sunmanın mutluluğu içerisindeyiz.”

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin