Murat Kurum, Ali Dumankaya’yı aradı: ‘AKEL’i hemen…’

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'Kartal’da Kentsel Dönüşüm Sorunları'nın tartışıldığı toplantıda DKY AKEL mağdurlarının sesini duyarak harekete geçti. Bakan Kurum, DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya'yı aradı... İşte detaylar...

Evlerini yenilemek amacıyla DKY İnşaat adlı müteahhit bir firmayla sözleşme imzaladıktan sonra yaklaşık dört senedir inşaat alanına hala bir çivi dahi çakılmayan 301 AKEL Site malikleri mağduriyetlerini her platformda dile getirmekteler…

Önceki gün Kartal’da AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı tarafından Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Kartal’da Kentsel Dönüşüm Sorunları” konulu toplantıda DKY mağduru AKEL Site sakinleri dertlerini Bakan Kurum’a dosya halinde ilettiler.

Bakan Kurum: “Bu sorun çözülecek!”

kartalgazetesi.com‘un haberine göre; Müteahhit firmayı mahkemeye vererek, yıkılan evlerinin bulunduğu arsaya çadır kurup aylardır eylem yapan mağdurların sesine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum el koyarak müteahhit firma yetkilisi ile telefon görüşmesi yaparak “ Bu sorunu derhal çözüme kavuşturun” dediği belirtildi.

Bakan Murat Kurum, Ak Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol’a talimat vererek, AKEL Site yetkilileri ve DKY İnşaat yetkilisi Ali Dumankaya ile derhal görüşüp bu sorunun çözümü için ne gerekiyorsa yapılmasını istediği belirtildi. Bakan Kurum’un talimatı üzerine bir araya gelen taraflar çözüm yollarını görüşerek gerekirse müteahhit firmadan el çektirilme yoluna gidilebileceği gündeme geldiği ifade edildi.

DKY Akel hak sahipleri diri diri mezara girdi!

DKY İnşaat’tan Akel Sitesi açıklaması

Mağduriyet nasıl olmuştu?

İstanbul Kartal ilçe sınırları içerisinde bulunan Akel Sitesi 2015 yılında kentsel dönüşüm kapsamından yararlanarak DKY inşaat firmasıyla anlaşma imzalamıştı. Aynı yıl içerisinde sakinlerin evleri yıkıldı fakat inşaata halen başlanmadı. Kiraları ödeme temini veren firma vatandaşlara kiralarını ödemedi. 2015 yılında başlayan mağduriyetin son bulması için başlayan dava süreci halen devam ediyor.

Kartal Gazetesi

Bunları da beğenebilirsin