Nizamettin Aşa: İnfaz ediliyorum!

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, Twitter hesabından isyan etti: "İnfaz ediliyorum, günah keçisi ilan edildim... Emlakçıya vereceğin komisyonu bana vereceksin diyen ev sahiplerine sözünüz yok mu? Deprem konutunda evim var, çocuğum kiracı!"...

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, öğrencilerin bir araya gelerek ev kirası ödemesiyle ilgili açıklaması nedeniyle günah keçisi ilan edildiğini, linç edildiğini söyleyerek isyan etti.

Resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Nizameddin Aşa, ev sahiplerine çattı. Aşa, aynı gün içinde kira zammı yapan, emlakçının komisyonuna göz diken ev sahiplerini hedef aldı. Aşa’nın açıklamaları şöyle;

“İnfaz ediliyorum”

“Bir haberle ilgili âdeta infaz ediliyorum. Bir anda bütün ekonominin günah keçisi ilan edildim.

Haberde fiyatlar çok yükseldi, aileler,yeni evlenecek çiftler bu kiraları ödeyemez, öğrenciler bu konuda daha avantajlı, bir kaç öğrenci birleşip ev tutabilir diye örnek verdim. Bu durum özel yurtlardan daha uygundur demiştim.

Yine aynı haberde ev sahiplerine bu kiralar ödenecek bedeller değil, fırsatçılık yapmayın diye defalarca canlı yayınlarda da ikazlarda bulundum.

Şimdi arkadaşlar, biz suçlamaların tam aksine piyasaları sakinleştirmek, ev sahiplerinin firsatciligini bastırmak için uğraşıyoruz. Bu çabalarımızı görmeyip tavsiye niteliğinde bir söylemde niye bu kadar tepki oluştu merak ediyorum. Haberin tamamını okursanız asıl durum anlaşılır

“Ev sahiplerine sözünüz yok mu?”

Aynı gün içinde iki defa kirayı yükselten, fırsatçılık yapan, 3000 binlik kirayı 5000 e yükselten, 6 aylık,1 yıllık peşin isteyen, hatta Emlakçıya vereceğin komisyonu bana vereceksin diyen ev sahiplerine bir sözünüz yok mu.

Ayrıca sadece yatak ücreti 2000 den başlayan, tek odaya, 5000- 6000 isteyen yurtlara bir sözünüz olmayacak mı? Bu durum ortada iken Beşiktaş gibi bir semtte adam başı 2000 gibi kalma imkanı olabilir bu özel yurtlardan daha uygundur, kendi evlerinde kalırlar dememiz mı suç.

“Çocuğum kirada”

Haa bir de kaç tane evim olduğunu servetimin ne olduğunu merak edenler olmuş. Şu anda kendi oturduğumuz bir aile evimiz ve eşimin miras, hisseli bir deprem konutu var. Başka evimiz, mülkümüz yok. Çocuğum da KIRADA Oturuyor.”

Bunları da beğenebilirsin