OASIS Designer Outlet, topluma katma değer üretecek

Oasis Designer Outlet projesini Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen Mapic 2016’da yabancı yatırımcılara anlatan Nurol GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, Nurol GYO olarak, karar alırken seçici davranıp doğru zamanda doğru yerde bulunarak, topluma katma değer üretecek özeni gösterdiklerini söyledi.

Oasis Designer Outlet, Mapic 2016’da yabancı yatırımcının yoğun ilgisiyle karşılaştı… NUROL GYO’nun 2017 yılı ilkbaharında hizmete açacağı, Türkiye’nin ilk Designer Outlet’i OASIS, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen, dünyanın en önemli perakende fuarı MAPIC 2016’da yabancı yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

MAPIC kapsamında düzenlenen konferansta Türkiye’deki perakende sektörü ve yatırımları ile ilgili konuşmacı olarak yer alan NUROL GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, fuara katılan uluslararası perakende yatırımcılarına, OASIS Designer Outlet’i ve Türkiye’deki perakende sektörünü anlattı.

Yenilikçi konseptinin yanı sıra misafirlerine sunduğu farklı yaş gruplarına hitap eden sosyal yaşam tarzı ile katılımcıların beğenisini kazanan OASIS, uluslararası katılımcılara yapılan sunumlarda; ziyaretçilerine sağladığı ulaşım rahatlığıyla da benzer projelere göre önemli bir fark yarattı.

Oasis Designer Outlet ne zaman açılıyor?

Türkiye’de güven ve kalitenin sembollerinden NUROL Holding’in, Borsa 100’de işlem gören, ülkemizin seçkin gayrimenkul yatırım ortaklarından birisi olan NUROL GYO, 2017 ilk yarısında açılışını yapacağı OASIS Designer Outlet ile yine bir ilke imza atacak.

“Türkiye her zaman cazibe merkezi”

Dünyanın değişik ülkelerinden pek çok büyük AVM yatırımcısı ve perakendecinin katıldığı MAPIC’te düzenlenen konferansa NUROL GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu da konuşmacı olarak davet edildi. Gayrimenkul ve perakende sektöründe uzun yıllar boyunca edindiği değerli deneyimlerini ve geleceğe yönelik ön görülerini yabancı yatırımcılarla paylaşan Samim Hatipoğlu, Türkiye’nin her zaman global yatırımcılar için cazibe merkezi olmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Özellikle fark yaratan konsept ve insan hayatına dokunan yeniliklerin yabancı yatırımcıların gözünde kolaylıkla ayrıştığını tarafından vurgulayan Samim Hatipoğlu, AVM yatırımları ile altyapı arasındaki ilişkiyi ekonomik ve sosyal boyutlarda değerlendirerek şunları söyledi:

“Dünya Bankası’nın uluslararası verilerine göre dünyada her yıl 36 milyar dolarlık kaynak otoyollar, köprüler ve havaalanları gibi mega projelerde kullanılıyor. Bu kaynağın yüzde 40’ı ise Türkiye’de kullanılıyor. Böyle bir yatırım ortamında perakende sektörünün önüne yeni ve önemli fırsatlar çıkıyor. Grubumuz, Türkiye’nin o dönem için ilk sayılan açık hava AVM yatırımını 1998 yılında, Bodrum’da yaptı. Üzerinden 18 yıl geçtikten sonra NUROL GYO olarak ikinci AVM yatırımımızla da yine bir ilke imza atacağız. Yaptığımız AVM’ler insanların günlük yaşam ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılamasını sağlamaktan öte onların rahatça nefes alabildikleri, sosyalleşebildikleri, tercih edilen keyifli bir mekan alternatifi olarak öne çıkıyor.”

“Topluma katma değer üretecek özeni gösteriyoruz”

OASIS Designer Outlet’in AVM’den çok daha fazla kazanımları olduğuna da dikkat çeken Samim Hatipoğlu konuşmasını şöyle tamamladı:

“ Gelecek yılın hemen başında hizmete açacağımız proje bölge için önemli bir istihdam ortamı da sağlıyor. Yaklaşık 1000 üzerinde kişiye doğrudan iş imkanı sağlarken çevresiyle birlikte 10000 üzerinde kişiye ekonomik girdi sağlayacak olan projemiz, hem sosyal anlamda önemli bir ihtiyaca cevap verecek hem de içerisinde hizmet veren perakendeci ve yeme içme alanlarındaki işletmecilerin de ticari anlamda mutlu olmasını sağlayacak.
Grup olarak, kararlarımızı alırken seçici davranıp doğru zamanda doğru yerde bulunarak topluma katma değer üretecek özeni gösteriyoruz. OASIS de böyle bir proje. Uzun bir aradan sonra açılışını yapacağımız ikinci AVM yatırımımız 2017 yılında ziyaretçisiyle, perakendecisiyle ve tüm çalışanlarıyla, herkesi mutlu edecek bir proje olacak.”

Bunları da beğenebilirsin