Sağlıklı Ev Nasıl Olur? VİDEO-İNFOGRAFİK

Sağlıklı Ev Nasıl Olur? sorusunun cevabı, DAP Yapı tarafından İstanbul'un Çekmeköy İlçesi'nde hayata geçirilen Ormanköy projesi ile veriliyor... İşte video ve infografik ile sağlıklı ev kriterleri...

Sağlıklı Ev Nasıl Olur? Sağlıklı Ev ne demek? Sağlıklı Ev kriterleri neler? Bir eve Sağlıklı Ev diyebilmemiz için hangi kriterleri yerine getirmesi gerek? Sağlıklı Ev nasıl inşa edilmeli? Evin sağlıklı olması için neler lazım? DAP Yapı, İstanbul Çekmeköy’de hayata geçirdiği Ormanköy projesi ile Sağlıklı Ev Nasıl Olur? sorusuna cevap veriyor… İşte Sağlıklı Ev Nasıl Olur? sorusunun cevabı niteliğinde video ve infografik anlatım…

Sağlıklı Ev Nasıl Olur? 

Sağlıklı Ev Nasıl Olur?.. Coronavirus pandemisi nedeniyle uzun süredir herkesin sorduğu soru bu…

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP Yapı Sağlık Komitesi’ne danışarak ve 58 bin vatandaştan görüş alarak hayata geçirdikleri Ormanköy projesinde ‘Sağlıklı Ev Nasıl Olur?’ sorusuna cevap verdiklerini söyledi.

Sağlıklı Ev Nasıl Olur? sorusunun cevabı, Sağlıklı Ev Kriterleri

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz, ‘Sağlıklı Ev Kriterleri’ni ise şöyle sıraladı:

1- “Birincisi her binada elbette asansör olacak. Fakat asansöre ihtiyaç duymadan çıkılabilecek yükseklikteki eve sağlıklı ev diyoruz. İşte tam da bu yüzden, Çekmeköy’deki yeni yatırımımızda bina yüksekliğini zemin+5 kat olarak sınırladık.

2- İkincisi ise bahçe konusu… Sağlıklı evlerde bahçe yoksa teras, teras da veremiyorsanız kesinlikle geniş balkona sahip bulunacak. Yaklaşık 200 bin metrekare alan üzerinde yer alan Çekmeköy projemizin yüzde 65’i yeşil alanlar için ayrıldı.

3- Üçüncüsü orman konusu çok önemli… Çünkü ormanlarımız sadece oksijen deposu değil aynı zamanda da şifa kaynağı… yapılan çalışmalar gösteriyor ki orman havasıyla hayatını geçiren insanlar daha genç hissediyor. Orman havası alarak yapılan spor ve yürüyüş aktiviteleri tansiyon ve şeker gibi kronik hastalıklara da iyi geliyor. Bu yüzden sağlıklı ev, orman içinde olması ve geniş bir yeşil alandan oluşması kriterlerini içeriyor.

4- Dördüncü olarak bir diğer konu da hiç şüphesiz havalandırma sistemi… COVID-19 salgını ve sokağa çıkma yasaklarının olduğu süreçte hepimiz evlerimizde kaldık. Havaların iyi olmadığı günlerde pencerelerimizi dahi açamadık. Burada havalandırma sistemlerinin kalitesi hepimizin bir numaralı önceliği oldu. Bu açıdan bakıldığında ‘Sağlıklı Ev’ dediğinizde, her dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki sağlık kriterlerine uygun olarak tasarlanması büyük önem taşıyor.

5- Son kriter ise hepimizin bildiği gibi elbette deprem yönetmeliği…

Ormanköy iletişim
Web: ormankoycekmekoy.com

Ormanköy nerede?

ORMANKÖY NEREDE? HARİTA ÜZERİNDE KONUMU VE İLETİŞİM BİLGİLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Sağlıklı Ev Nasıl Olur?

– VİDEO CEVAP

Sağlıklı Ev Nasıl Olur?

-İNFOGRAFİK CEVAP

Sağlıklı Ev Nasıl Olur? sorusunun cevabı, infografikte…

SAĞLIKLI EV SAHİBİ OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Bunları da beğenebilirsin