Silivri 4. Etap başvuru süreci başladı! İşte şartlar!

Silivri 4. Etap başvuru süreci başladı... KİPTAŞ Silivri 4. Etap konutları başvuru şartları, fiyat listesi, örnek ödeme planı belli oldu... İşte Silivri 4. Etap KİPTAŞ başvuru şartları ve detaylar...

Silivri 4. Etap başvuru süreci başladı mı? KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuru süreci ne zaman başladı? Silivri 4. Etap KİPTAŞ başvuru şartları neler? KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuru şartları nelerdir? KİPTAŞ Silivri 4. Etap fiyat listesi ve ödeme planı nedir? KİPTAŞ Silivri 4. Etap konutları başvuru şartları nerede? İşte Silivri 4. Etap KİPTAŞ başvuru şartları ve detaylar…

Silivri 4. Etap KİPTAŞ başvuru şartları nerede?

Silivri 4. Etap KİPTAŞ başvuru şartları, imarpanosu.com farkı ve detayıyla haberimizde yer alıyor…

Silivri 4. Etap fiyat listesi nerede?

Silivri 4. etap fiyat listesi!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap fiyat listesi için buraya tıklayın!

Silivri 4. Etap KİPTAŞ başvuru şartları

KİPTAŞ, Silivri 4. Etap konutları için başvuru şartlarını açıkladı. İşte o açıklama ve KİPTAŞ Silivri 4. Etap konutları başvuru şartları…

Silivri 4. Etap konutları için kimler başvuru yapabilir?

Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı ve reşit olması, kendisi veya eşine ait tapuda kayıtlı, kat irtifaklı ya da kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile başvuru sahibi ve eşinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapılabilir. Ayrıca hak sahibi olacak kişinin veya eşinin daha önce KİPTAŞ’tan konut satın almamış olması gerekmektedir.

18 yaşını tamamlamış bireylerin, aileleriyle birlikte yaşaması durumunda kendi adına tapuda kayıtlı kat irtifaklı, kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapabilecektir.

Silivri 4. Etap için İstanbul’da ikamet şartı var mı?

Başvuru sahibinin müracaat tarihi itibariyle İstanbul il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Hak sahipliği kurası sonucunda aynı yerde ikamet eden bir ailede birden fazla kişiye hak sahipliği çıkması halinde aile fertlerinden sadece bir kişi ile Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanacaktır. Bu durumda hangi aile ferdinin hak sahibi olacağı kişilerin uzlaşmasına bırakılacak olup uzlaşma sağlanmaması halinde aile bireyleri arasında kura çekilecektir.
Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler için 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

Silivri 4. Etap konutlarında engelli kontenjanı var mı?

En az %40 engelli vatandaşlar için 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında sigortalı olarak çalıştığını belgeleyen tüm sağlık personeli için (temizlik görevlisi, memur, ambulans şoförü, hasta bakıcı, hemşire, doktor vb.) 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

Silivri 4. Etap başvuru hangi tarihler arasında yapılabilecek?

Silivri 4. Etap Konutları için Ön Başvuru 31 Mayıs saat 24:00’da başlayacak ve 21 Haziran 2020 saat 17:00’de sona erecektir.

Bunları da beğenebilirsin