Şişli Endüstri Meslek Lisesi her an çökebilir!

Taş Yapı tarafından inşa edilen Şişli Kaptanpaşa Residence projesi, içinde 400 öğrencinin eğitim gördüğü Şişli Endüstri Meslek Lisesi’ni bu hale getirdi… CHP’nin gazeteci milletvekili Barış Yarkadaş, Twitter hesabından isyan etti: “Yapılan kazılar yüzünden 400 öğrenci ile öğretmen ve personelin can güvenliği yok! Okul her an çökebilir!”…

Taş Yapı’nın Şişli Kaptanpaşa Residence projesi için yürütülen inşaat faaliyetleri, 400 öğrencinin halen eğitim gördüğü Şişli Endüstri Meslek Lisesi’ni her an yıkılabilir hale getirdi.

Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nin etrafındaki AVM ve rezidans inşaatı nedeniyle, okulun hemen yanında korkutan görüntü oluştu. Okulda eğitim gören 400 öğrenci, inşaatın temel atma çalışmaları sebebiyle oluşan uçurumdan dolayı tedirgin oldu.

Toprak kaymasının meydana geldiği alan, havadan da görüntülendi.

Hürriyet‘in haberine göre, Şişli Belediyesi’nin bulunduğu alanın arkasında yer alan ve Bulgar Eksarhlığı Ortodoks Kilisesi Vakfı’nın arazisinde başlatılan AVM ve rezidans çalışmaları, Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören yaklaşık 400 öğrenci ve velilerde korku yarattı. Temel atma çalışmaları sırasında toprak kaymasının meydana gelmesi velileri endişelendirdi.

Havadan da görüntülenen alanda bulunan Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nde öğrenciler eğitim görmeye devam ediyor.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş…

Barış Yarkadaş: “Okul her an çökebilir!”

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da okulun havadan çekilmiş fotoğraflarını resmi Twitter hesabından paylaşarak isyan etti. “Okulun yerine AVM yaptırmayın, diye defalarca uyardık; dinlemediler” diyen Gazeteci-Milletvekili Yarkadaş, “Okul her an çökebilir” uyarısında bulundu. İşte Yarkadaş’ın o tweet’i:

Şişli Kaptanpaşa Residence projesinin özellikleri neler? 

Toplam arazi alanı: 20,298 m²
Toplam inşaat alanı: 237,162 m²
Yerleşim alanı: 52,211 m²
Alışveriş merkezi alanı: 19,171m²
Otel alanı: 30,532 m²
Diğer alan (Aktivite alanı): 19,520 m²
Otopark alanı: 115,737 m²
Yeraltı alanı: 160,334 m²
Yer üstü alanı: 76,828 m²
Yeraltı: 12 kat
Yer üstü: Zemin kat + 61 kat
Maksimum Bina Yüksekliği: 216,20 metre

Bunları da beğenebilirsin