Suadiye’ye yeni sağlık kuruluşu! İmar planı değişiyor!

Kadıköy Suadiye Mahallesi'nde ayakta teşhis ve tedavi yapılan özel sağlık kuruluşu geliyor... Kadıköy Suadiye 548 ada, 2 parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı tadilatı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde ilanen askıya çıktı. İşte detaylar...

Kadıköy İlçesi, Suadiye Mahallesi, 548 ada, 2 parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı tadilatı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 10 Eylül 2018 Pazartesi günü ilanen askıya çıkarıldı.

İBB, 45304 dosya numaralı plan tadilatını 19.06.2018’de onayladı. Kadıköy Suadiye Mahallesi, 548 ada, 2 parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı tadilatı, 10 Ekim 2018 Çarşamba günü askıdan indirilecek.

Özel Sağlık Kuruluşu geliyor

Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com’un plan notlarından derlediği bilgiye göre parselde Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkındaki Yönetmeliği hükümlerine göre uygulama yapılacak… İşte o plan notları ve detaylar…

1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Plan Notları:

1- Plan değişikliği onama sınırı, İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Suadiye Mahallesi, 125 Pafta, 548 Ada, 2 Sayılı Parseldir.

2- Plan değişikliği onama sınırı içerisindeki alanın fonksiyonu meri plandaki ile aynıdır.

3- Asansör kovası ile merdiven sahanlık, basamak ve RIHT ölçülerinde Sağlık Bakanlığı Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkındaki Yönetmeliği hükümlerine göre uygulama yapılacaktır.

4- Plan değişikliği onama sınırı içerisinde, yollardan 5 metre, yan ve arka bahçelerden 1.5 metre çekilerek oluşturulacak taban alanına göre yapılaşacaktır.

5- Parselin otopark ihtiyacı kendi bünyesinde parsel sınırlarını aşmamak şartıyla çekme mesafeleri içerisinde açık otopark olarak sağlanacaktır.

6- Uygulama aşamasında, verilen bloğun katlar alanı toplamı meri bölge yapılaşma koşulları olan 2.07 emsali aşmayacaktır.

7- Uygulama aşamasında jeolojik-jeoteknik etüd raporlarına uyulacaktır.

8- Açıklanmayan hususlarda mer’i imar planı hükümleri ve mer’i imar yönetmeliği hükümleri geçerlidir.

KADIKÖY SUADİYE 548 ADA 2 PARSEL İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİNİ BİLGİSAYARINIZA İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN!

imarpanosu.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin